Pražská policie pátrá po třech zlodějkách

Zřejmě zkušené „chmatačky“ ukradly peněženku doslova ve vteřině. Navíc jsou podezřelé z dalších několika obdobných skutků.

Od dvanáctého listopadu prošetřují policisté z místního oddělení Holešovice případ krádeže odložené věci, v tomto případě peněženky.

Ke krádeži došlo nedlouho před půl třetí odpoledne v jedné z restaurací v ulici U Průhonu v Praze 7. Do té v danou dobu přišla trojice dívek, které začaly oslovovat přítomné hosty. U těch začaly doslova žebrat buď o jídlo, nebo o jakoukoli finanční hotovost.

U jednoho ze zákazníků si dívky všimly, že má na stole odloženy mobilní telefon a peněženku. Tomuto muži se v tu chvíli začaly věnovat hned dvě ze tří dívek. Jedna přes druhou na něj mluvily, kdy jedna z nich vytáhla z kapsy papír formátu A4. Ten neustále pokládala přes věci položené na stole.

Poškozenému se toto jednání nezamlouvalo, a proto si chtěl své věci chránit. To se mu ale povedlo jen z části, neboť si stihl uschovat pouze mobilní telefon. Dívky totiž vytvořily tak překotnou situaci, že okradený na peněženku pod listem papíru prostě zapomněl. Jakmile se hledané peněženky zmocnily, z restaurace odešly neznámo kam.

Případ policisté kvalifikovali jako podezření z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neboť s peněženkou poškozenému odcizily hned několik platebních karet. Za tyto delikty hrozí dívkám trest odnětí svobody až na dva roky.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient