Prázdniny ve Frýdku-Místku dětem zpestřuje i městská policie

Mezi pěti desítkami akcí v programu Prázdniny ve městě, které připravilo město ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč pro děti, aby mohly smysluplně trávit volný čas, pokud zrovna nejsou někde na dovolené, tvoří významnou část akce pořádané Městskou policií Frýdek-Místek, nejčastěji na dopravním hřišti.

„Seznamujeme děti s pravidly bezpečnostního provozu, snažíme se, aby správně používaly bezpečnostní prvky. Po trošce teorie si samozřejmě za našeho dozoru zajezdí a my je upozorňujeme na to, co provedly v provozu špatně. Někteří účastníci jsou na kolech, jiní na koloběžkách, ale bývají tu i další členové rodiny třeba na odrážedlech. Některé známe i z loňských ročníků, část absolvovala naši výuku v rámci základních škol, ale věkové rozpětí je tu široké, takže tomu přizpůsobujeme pokyny a hlavně dbáme na bezpečnost,“ vysvětluje Lenka Pesničáková. Strážnice měly pro děti odměny, ale i doplňkové hry s dopravní tematikou – pexeso nebo dobble – a nechybělo ani zábavné malování křídami. Už jste někdy seděli na namalovaném kole?

„Myslím si, že každá akce z Prázdnin ve městě má pro děti výchovný efekt a současně jim přináší i zábavu. Financujeme je proto, aby děti měly přehled, jak se dá smysluplně trávit volný čas, a neseděly pouze u počítačů. Výběr je široký – jsou pro ně připraveny pohybové aktivity, deskové hry, výtvarné dílny, turnaje, soutěže, ale také ukázky táborových dovedností, výlety, exkurze a podobně,” vyjmenoval náměstek primátora Pavel Machala.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.