Pravidelný účastník superligy si z Náchoda odváží plný počet bodů

(Aktualizováno před )

I přes výrazně zlepšený výkon oproti mladobolevskému peklu, které v náchodské „Plechárně“ nastalo v pondělí 20. srpna, Náchod na Pardubice nestačil. Konečný stav utkání 3:5.

Zápas začal poměrně zhurta, když ve třetí minutě tahali náchodští hráči z brány už druhý zásah hostí. Obrana domácích byla zcela rozhozena a vypadalo to na debakl, avšak brzy se Náchod probral, začal hrát svoji hru, která za několik málo minut přinesla ovoce. Odměnou za zlepšení hry bylo snížení z hole Bureše ze sedmé minuty zápasu a brzy poté i srovnání stavu na 2:2, když se po výhozu Skalického trefil mladíček Kocián. Za tohoto smírného stavu se šlo během zápasu poprvé do šaten.

Do druhé části přijel do Náchoda jiný Sokol. Pardubická hra začala být více kompaktní a efektivní co se týče ofenzivy. Po dvou „brejcích“ týmu z města perníku svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:4. Když pak přišla další pohledná akce Pardubických, nikdo netušil, na jaké cifře se skóre v této třetině zastaví. Brzy nato však přišla regulace skóre, když v přesilovce na konci druhé části vsítil Geisler. Po 40 minutách tedy 3:5.

Třetí třetina byla opět o velkém množství pohledných akcí na obou stranách. Byla k vidění více hra „nahoru-dolů“, při které se mohlo stát cokoliv. Pardubická tyčka se nejprve zachvěla po střele Čečetky ze střední vzdálenosti, poté i na druhé straně, když dokázal pardubickou střelu vytěsnit na tyč blokující Kašpar. I přes další přesilovku nebo hru v šesti v závěru zápasu se Náchodu však nepodařilo alespoň snížit, a tak si do tabulky vrcholné části Poháru České pojišťovny po prohře s Mladou Boleslaví opět nepřipisuje ani bod.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD – SOKOL PARDUBICE 3:5

Branky Náchoda: Bureš, Kocián, Geisler. Střely na branku: 11:29. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Počet diváků: 176.