Právě před rokem byl zahájen provoz Dětské skupiny Bona, zařízení alternativní péče v Praze

Centrum sociálních služeb Praha slaví rok od zahájení provozu „Dětské skupiny Bona“, zařízení alternativní péče s celodenním provozem zaměřené na mimoškolní výchovu a vzdělávání. Projekt vznikl ve spolupráci hlavního města Prahy s Centrem sociálních služeb Praha (CSSP), které je zároveň jeho provozovatelem.

Dětská skupina BONA poskytuje služby nerodičovské předškolní péče pro děti od 2 do 6 let s maximální kapacitou 12 dětí. Většina malých návštěvníků si toto zařízení oblíbila i kvůli přívětivé rodinné atmosféře a starostlivému týmu, který dětem zajišťuje každodenní program s řádnou péči zaměřenou na jejich rozvoj osobnosti.

„Těší mě, že se nám podařilo prosadit a podpořit zřízení této dětské skupiny. Uvědomujeme si, že v České republice a tedy i v Praze je v současné době nedostatek dětských předškolních zařízení. Vznik dětské skupiny Bona je reakcí na neutěšený stav zejména rodičů, kteří se chtějí vrátit po rodičovské dovolené do zaměstnání a nemají kam umístit své děti. Jsem přesvědčený, že projekt dětských skupin je určitou alternativou mateřských škol a do budoucna se může stát řešením problémů mladých rodin a po ročním fungování nás ve správnosti našeho rozhodnutí utvrzuje i zájem o tuto službu,“ uvedl k ročnímu provozu zařízení radní hl. m. Prahy pro sociální oblast Daniel Hodek.

„Prvotní myšlenkou a smyslem realizace projektu bylo rozšířit nabídku poskytovaných služeb CSSP rodičům dětí z různého sociálního prostředí v pomoci při návratu na trh práce na území hl. m. Prahy,“ připomněl Tomáš Ján, ředitel CSSP.

Dětskou skupinu BONA, umístěnou v centru lokality Černý Most (Šromova 862, Praha 9), mohou děti navštěvovat celodenně nebo ve zkrácené denní době, je přizpůsobena potřebám rodičů. Důraz je kladen na optimální rozvoj dětí, respektování jejich individuálních potřeb a zvláštností, efektivní práci s malými skupinami dětí, ale také na flexibilní přístup vůči rodičům.

Provoz je zajištěn v pracovní dny od 7:00 do 17:00 hodin. Dětem i personálu jsou k dispozici dvě herny, šatna, sklad, kancelář, sociální zařízení, kuchyň a vlastní uzamykatelná zahrada s herními prvky. Dětem je celodenně zajištěn pitný režim, 2x denně svačina a teplý oběd.

„Vzhledem k umístění objektu v centru lokality sídliště Černý Most a jeho atraktivnímu pozemku, který byl upraven a revitalizován na dětské hřiště, oslovuje toto zařízení obyvatele ze všech sociálních prostředí. DS BONA je otevřena veřejnosti, klientům CSSP i jeho zaměstnancům. Rád bych doplnil, že děti nabíráme v průběhu celého roku,“ dodal ředitel Ján.

Projekt Dětské skupiny Bona vznikl díky Operačnímu programu Praha – pól růstu ČR, z jehož finančních prostředků se podařilo v průběhu roku 2017 zrekonstruovat dvě bytové jednotky objektu Azylového domu Šromova, které vytvořily potřebné zázemí.

Více informací naleznete na www.dsbona.cz; www.csspraha.cz.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.