Přátelství mezi Štíty a italským Belvedere Ostrense trvá již deset let

U příležitosti 10. výročí od podpisu partnerské smlouvy mezi městem Štíty a italským Belvedere Ostrense se od 28. dubna do 2. května vydalo 9 zástupců města do Itálie. Pozvání také přijala skupina z dalšího partnerského města – francouzského Saint Pal de Chalencon. Po příjezdu jsme byli vřele přivítáni a ubytováni v rodinách. Druhý den se starosta Štítů Bc. Jiří Vogel a místostarosta Luboš Skácel zúčastnili mezinárodního jednání o společném projektu těchto tří měst. Na společném oficiálním setkání všech účastníků byla podepsána smlouva o vzájemné spolupráci na tomto projektu, který se bude zabývat vývojem demokracie v těchto městech. Součástí programu setkání byla bohoslužba v kostele sv. Petra, návštěva historického muzea v Jesi , prohlídka archeologických památek ve městě Fano, exkurze keramické dílny a někteří navštívili krápníkové jeskyně. Další partnerské dny se budou příští rok konat opět u nás ve Štítech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.