Praha v ohrožení! Mamba uštkla svou majitelku a zmizela neznámo kam

Od včerejšího podvečera marně hledají pražští policisté spolu se specialisty ze zoo v Hlubočepech jedovatou mambu zelenou. Tento had uštkl svou majitelku a poté zmizel.
Třicetiletá žena byla po uštknutí v bezvědomí. „Záchranáři ženu resuscitovali a následně byla převezena do motolské nemocnice. Případ jsme měli předaný jako akutní případ se zástavou,“ řekla mluvčí záchranářů Jana Poštová.
Policisté v domě, kde došlo k uštknutí, evakuovali pět přítomných lidí. „Byli přivoláni specialisté na odchyt, kteří hada zatím nechytili. Okolnostmi útěku se policisté zabývají,“ řekl mluvčí policie Jan Rybanský.
Specialisté na hady si myslí, že vzhledem k nízkým venkovním teplotám se had pohybuje nadále spíše v domě.
Policisté nicméně varují občany, aby byli především v okolí Hlubočep obezřetní a pokud by měli nějaké informace o uprchlé mambě, aby neprodleně kontaktovali policii.
Policisté uvažují i o povolání speciálně vycvičeného psa na vyhledávání zvířat.
Mamba zelená žije v Africe a narozdíl od mamby černé loví především v korunách stromů. Její jed učinkuje po dvou hodinách, zatímco u mamby černé působí mnohem rychleji, navíc je problém sehnat antisérum.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.