Pražský magistrát přispěje z rozpočtu dobrovolným hasičům

(Aktualizováno před )

Město rozhodlo, že zbrojnice pražských Sborů dobrovolných hasičů (SDH) projdou zásadní obnovou. Rozhodnutí platné pro období následujících tří let zahrnuje i technické dovybavení jednotek SDH.

„Dobrovolní hasiči jsou dnes už nedílnou složkou Integrovaného záchranného systému hlavního města Prahy. Působí i během krizového řízení. A trvale vykazují vysokou připravenost i příkladnou profesionalitu. Na území hlavního města hrají navíc nezastupitelnou roli při povodních a činnostech spojených s výstavbou protipovodňových prvků a odstraňováním škod. Proto jsme tímto rozhodnutím navázali na Koncepci výstavby a rekonstrukci hasičských zbrojnic a dovybavení jednotek Sborů dobrovolných hasičů do roku 2021. Cílem je plně stabilizovat technické zázemí dobrovolných hasičů a současně jim vytvořit důstojné prostředí pro výkon služby,“ uvedl Libor Hadrava, pražský radní pro oblast bezpečnosti a prevenci kriminality.

Kromě výstavby a rekonstrukcí zbrojnic na území pražských částí, si jednotky SDH budou moci v období 2019 – 2021 pořídit i požární vozidla a stříkačky, vyprošťovací zařízení, přívěsné vozíky, čerpadla nebo nafukovací člun. Celková částka na renovaci i dovybavení schválená minulý týden Zastupitelstvem hl. m. Prahy činí 116 543 000 korun.

Vzhledem k omezeným finančním možnostem městských částí, jako zřizovatelů jednotek SDH, jsou každoročně v rozpočtu vlastního hl. m. Prahy vyčleňovány prostředky na výstavbu a rekonstrukce hasičských zbrojnic a dovybavení jednotek SDH technikou.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz