Pražský magistrát přispěje z rozpočtu dobrovolným hasičům

Město rozhodlo, že zbrojnice pražských Sborů dobrovolných hasičů (SDH) projdou zásadní obnovou. Rozhodnutí platné pro období následujících tří let zahrnuje i technické dovybavení jednotek SDH.

„Dobrovolní hasiči jsou dnes už nedílnou složkou Integrovaného záchranného systému hlavního města Prahy. Působí i během krizového řízení. A trvale vykazují vysokou připravenost i příkladnou profesionalitu. Na území hlavního města hrají navíc nezastupitelnou roli při povodních a činnostech spojených s výstavbou protipovodňových prvků a odstraňováním škod. Proto jsme tímto rozhodnutím navázali na Koncepci výstavby a rekonstrukci hasičských zbrojnic a dovybavení jednotek Sborů dobrovolných hasičů do roku 2021. Cílem je plně stabilizovat technické zázemí dobrovolných hasičů a současně jim vytvořit důstojné prostředí pro výkon služby,“ uvedl Libor Hadrava, pražský radní pro oblast bezpečnosti a prevenci kriminality.

Kromě výstavby a rekonstrukcí zbrojnic na území pražských částí, si jednotky SDH budou moci v období 2019 – 2021 pořídit i požární vozidla a stříkačky, vyprošťovací zařízení, přívěsné vozíky, čerpadla nebo nafukovací člun. Celková částka na renovaci i dovybavení schválená minulý týden Zastupitelstvem hl. m. Prahy činí 116 543 000 korun.

Vzhledem k omezeným finančním možnostem městských částí, jako zřizovatelů jednotek SDH, jsou každoročně v rozpočtu vlastního hl. m. Prahy vyčleňovány prostředky na výstavbu a rekonstrukce hasičských zbrojnic a dovybavení jednotek SDH technikou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.