Search
Close this search box.

Pražský magistrát přispěje z rozpočtu dobrovolným hasičům

Město rozhodlo, že zbrojnice pražských Sborů dobrovolných hasičů (SDH) projdou zásadní obnovou. Rozhodnutí platné pro období následujících tří let zahrnuje i technické dovybavení jednotek SDH.

„Dobrovolní hasiči jsou dnes už nedílnou složkou Integrovaného záchranného systému hlavního města Prahy. Působí i během krizového řízení. A trvale vykazují vysokou připravenost i příkladnou profesionalitu. Na území hlavního města hrají navíc nezastupitelnou roli při povodních a činnostech spojených s výstavbou protipovodňových prvků a odstraňováním škod. Proto jsme tímto rozhodnutím navázali na Koncepci výstavby a rekonstrukci hasičských zbrojnic a dovybavení jednotek Sborů dobrovolných hasičů do roku 2021. Cílem je plně stabilizovat technické zázemí dobrovolných hasičů a současně jim vytvořit důstojné prostředí pro výkon služby,“ uvedl Libor Hadrava, pražský radní pro oblast bezpečnosti a prevenci kriminality.

Kromě výstavby a rekonstrukcí zbrojnic na území pražských částí, si jednotky SDH budou moci v období 2019 – 2021 pořídit i požární vozidla a stříkačky, vyprošťovací zařízení, přívěsné vozíky, čerpadla nebo nafukovací člun. Celková částka na renovaci i dovybavení schválená minulý týden Zastupitelstvem hl. m. Prahy činí 116 543 000 korun.

Vzhledem k omezeným finančním možnostem městských částí, jako zřizovatelů jednotek SDH, jsou každoročně v rozpočtu vlastního hl. m. Prahy vyčleňovány prostředky na výstavbu a rekonstrukce hasičských zbrojnic a dovybavení jednotek SDH technikou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient