Search
Close this search box.

Praha je v současných dnech světovým centrem florbalu

Pražský florbalový turnaj Czech Open je vždy předzvěstí, že se pomalu blíží sezona tohoto novodobého populárního sportu.

Letos se koná už 26. ročník a opět se v něm představí kromě nejlepších českých týmů i přední celky ze Švédska, Finska a Švýcarska. Z čehož vyplývá, že se do našeho hlavního města sjede kompletní světová hráčská špička.
V elitní kategorii se zúčastní turnaje šestnáct týmů, z toho bude devět zahraničních. Finále je naplánováno na neděli, odehraje se v hale Podvinný mlýn.

Pro diváky jistě bude zajímavé sledovat nejenom české týmy, ale i české hráče, hráčky a trenéry, působící v zahraničních klubech.
Michal Rybka trénuje švýcarský klub Tigers Langru, do kterého si přivedl z Bohemians obránce Martina Kisugiteho. I další švýcarský klub, který se představí v Praze, vede český kouč. Bývalý reprezentační trenér Radim Cepek se přemístil do týmu Zug United, kde má v kádru i brankáře Daniela Mücka.
A do třetice švýcarský klub, za Floorball Köniz nastupuje Patrik Dóža.

I v ženách se představí 16 celků, z toho je polovina zahraničních celků. I zde najdeme několik našich krajanek. Eliška Krupnová hraje za přední švédský tým Pixbo. V zemí tří korunek působí i Denisa Ratajová.

Tohoto turnaje se však nezúčastní jen nejlepší týmy tradičních zemí, ale i další celky, dohromady je na Czech Open přihlášeno 243 týmů! Během čtyř dnů se bude hrát ve 14 pražských halách.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient