Praha je v současných dnech světovým centrem florbalu

Pražský florbalový turnaj Czech Open je vždy předzvěstí, že se pomalu blíží sezona tohoto novodobého populárního sportu.

Letos se koná už 26. ročník a opět se v něm představí kromě nejlepších českých týmů i přední celky ze Švédska, Finska a Švýcarska. Z čehož vyplývá, že se do našeho hlavního města sjede kompletní světová hráčská špička.
V elitní kategorii se zúčastní turnaje šestnáct týmů, z toho bude devět zahraničních. Finále je naplánováno na neděli, odehraje se v hale Podvinný mlýn.

Pro diváky jistě bude zajímavé sledovat nejenom české týmy, ale i české hráče, hráčky a trenéry, působící v zahraničních klubech.
Michal Rybka trénuje švýcarský klub Tigers Langru, do kterého si přivedl z Bohemians obránce Martina Kisugiteho. I další švýcarský klub, který se představí v Praze, vede český kouč. Bývalý reprezentační trenér Radim Cepek se přemístil do týmu Zug United, kde má v kádru i brankáře Daniela Mücka.
A do třetice švýcarský klub, za Floorball Köniz nastupuje Patrik Dóža.

I v ženách se představí 16 celků, z toho je polovina zahraničních celků. I zde najdeme několik našich krajanek. Eliška Krupnová hraje za přední švédský tým Pixbo. V zemí tří korunek působí i Denisa Ratajová.

Tohoto turnaje se však nezúčastní jen nejlepší týmy tradičních zemí, ale i další celky, dohromady je na Czech Open přihlášeno 243 týmů! Během čtyř dnů se bude hrát ve 14 pražských halách.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak