Praha daruje sto tisíc korun nadaci Kapka naděje

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. Příslušný tisk na návrh radního Radka Lacka schválila Rada hl. m. Prahy.

Nadační fond Kapka naděje požádal v rámci podpory akce „Koně pomáhají 2018“ o investiční dotaci na zakoupení vybavení vybrané nemocnice. Již osmnáct let aktivně pomáhá s pořizováním diagnostických a léčebných přístrojů potřebných k léčbě malých pacientů na základě konkrétních požadavků nemocnic. V roce 2018 byla fondu poskytnuta účelová individuální neinvestiční dotace ve výši 30 000 Kč na rekonvalescenční pobyt dětí z pediatrické kliniky FN Motol.

„Jsem potěšen, že Praha může v rámci akce Koně pomáhají 2018 přispět na vybavení nemocnice. Jsem si jistý, že tato podpora přispěje nejen k usnadnění práce lékařů, sester a dalších pracovníků, ale i k větší spokojenosti pacientů,“ uvedl radní hl. m. Prahy Radek Lacko.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.