Search
Close this search box.

Práce na obchvatu Znojma probíhají především na hlavní trase

Pravidelného kontrolního dne na stavbě obchvatu Znojma, kde se aktuálně staví úsek od tzv. kasárenské po únanovskou křižovatku, se zúčastnili opět i zástupce města Znojma v čele se starostou Janem Groisem. „Velice kvituji to, že se s Ředitelstvím silnic a dálnic a se zhotoviteli tak důležité stavby, jakou obchvat je, setkáváme pravidelně každý měsíc. Díky tomu jsme nejen dobře informovaní, ale dokážeme vyřešit spoustu věcí,“ říká starosta Jan Grois.
V současné době probíhají práce na obchvatu zejména na jeho hlavní trase, kdy se budují násypy a pokládají se vrstvy štěrkodrtě. Mostaři začnou v příštích dnech s odtěžením konsolidačních násypů a budováním pilotového založení mostu na Přímětické ulici, který se tu bude od poloviny prázdnin budovat.

Na kontrolním dni se řešila rovněž oprava cesty u zahrádek u Suchohrdel, která byla na jaře částečně poničena z důvodu odvozu zeminy z obchvatu na skládku v Tasovicích. Na město se totiž obraceli občané s dotazy, kdy se cesta vrátí do slíbeného původního stavu.

„Se společností Silnice Group, jedním ze zhotovitelů, jsme se dohodli, že cestu opraví co nejdříve,“ potvrzuje starosta Grois. „Do oprav se chceme pustit tak, aby vše bylo nejpozději do poloviny července hotové. Musíme totiž tuto akci zkoordinovat s dalšími pracemi na stavbě obchvatu. Za případné komplikace se omlouváme a děkujeme občanům za pochopení,“ dodává Roman Daniel ze společnosti Silnice Group.

Opravdu rušno začne být na obchvatu v polovině prázdnin. Od 23. července se totiž úplně uzavře ulice Přímětická, resp. Hlavní z důvodu budování mostu. Pro pěší a cyklisty tu bude zřízen speciální průchod. Uzavírka tu potrvá až do 8. prosince.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient