Práce na novém bazénu může začít, staveniště si převzal Strabag

Pardubice dlouhou dobu volají po novém bazénu a konečně se jej dočkají. Firma Strabag dnešním dnem přebrala stavbu, zhruba do roka postaví v prostoru Letní pláže, tedy mezi aquacentrem a Ideonem, druhý, pětadvacetimetrový bazén. Kromě Letní pláže však nebude provoz pardubického aquacentra nijak omezen.

„Kapacita stávajícího padesátimetrového bazénu již nebyla, zejména vzhledem k potřebám sportovních plaveckých klubů, reprezentace České republiky a navýšení počtu hodin v rámci plavecké výuky, dostačující. Přístavbou navíc dojde k rozšíření služeb aquacentra, v nabídce se nově objeví rehabilitační cvičení, plavání pro seniory nebo těhotenské plavání,“ informuje primátor Pardubic Martin Charvát.

Část bazénu navíc musí být vždy přístupná veřejnosti. „Vždy musíme mít minimálně tři dráhy vyčleněné pro veřejnost a nejsme tak schopni uspokojit poptávku plaveckých nebo sportovních klubů, které bazén využívají k regeneraci či kondiční přípravě. Například právě reprezentace České republiky, která by zde ráda vytvořila jedno ze svých hlavních tréninkových středisek, by u nás mohla trénovat jen v případě, že bychom omezili provoz pro veřejnost,“ popisuje nutnost přístavby Aquacentra Pardubice Jiří Vysoudil, ředitel společnosti PAP Pardubice o.p.s, která plavecký areál provozuje.

Uživatelé budoucího bazénu budou využívat stávající zázemí, čímž dojde i k minimálnímu navýšení personálu. „Nový pětadvacetimetrový bazén se stane součástí stávajícího areálu, takže se nemusí budovat žádné další zázemí. Tím, že by jej využívala plavecká škola, by se v padesátimetrovém bazénu a zóně aqua uvolnilo místo pro veřejnost. Vzhledem ke všem zmíněným důvodům považujeme výstavbu bazénu jako nutnou, město proto na přístavbu ze svého rozpočtu vyčlenilo částku 65 milionů korun včetně DPH, která pokryje veškeré náklady,“ dodává náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz