Search
Close this search box.

Pozor, jede autobus

O tom, jak investor a rada města rozhoduje a rozhodně ne ve prospěch obyvatel města, se můžeme přesvědčit v Českých Budějovicích. V roce 2013 vznikl na Pražském předměstí ve Skuherské ulici hotelový dům pro seniory. Investor Jiří Konečný, který vlastní již jeden hotel v Prachaticích, na stavbu hotelového domu dostal dotaci 31,5 miliónu korun. Tento v dotacích zběhlý investor však stavbu po čase „změnil“ na hotel Vita Spa ****S a dnes sem proudí zástupy turistů. V hotelu nabízí služby také masážní salón.

S autobusy, které vozí hotelové hosty na Pražské předměstí, vznikl problém. Autobus neměl jak se vytočit v ulicích a přijet až před hotel. Současné vedení města v čele s pány Konečným a Podholou problém vyřešilo po svém – ke spokojenosti investora. Ve Skuherského ulici a přilehlé Kostelní zrušil odbor dopravy cca 16 parkovacích míst a tento prostor dostaly parkující autobusy. Obyvatelé se bouřili, kontaktovali noviny, sepisovali petice. Páni náměstci si trvali na svém rozhodnutí a z občanů se stali bojovníci s větrnými mlýny. O dva roky později, v roce 2018 se opět přihlásil investor a majitel hotelu Vita Jiří Konečný s tím, že za své peníze vybuduje na Pražské třídě záliv, kde by zastavovaly autobusy a vystupovali by hoteloví turisté.

Pan Podhola to na červnovém zastupitelstvu předložil v tom smyslu, že záliv se dělá především kvůli lidem z okolí. Několik zastupitelů se ozvalo s rozhořčením. Kde byla ta „práce pro lidi“ před 2 lety? Pan Podhola se opět prezentuje jako sociální typ, přitom dělá jen to, co si investor přeje. Nakonec bylo usnesení přijato. Jak se vysloví odbor dopravy?
Vrátí se zpět na Skuherského veřejná parkovací místa?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient