Pozor, jede autobus

O tom, jak investor a rada města rozhoduje a rozhodně ne ve prospěch obyvatel města, se můžeme přesvědčit v Českých Budějovicích. V roce 2013 vznikl na Pražském předměstí ve Skuherské ulici hotelový dům pro seniory. Investor Jiří Konečný, který vlastní již jeden hotel v Prachaticích, na stavbu hotelového domu dostal dotaci 31,5 miliónu korun. Tento v dotacích zběhlý investor však stavbu po čase „změnil“ na hotel Vita Spa ****S a dnes sem proudí zástupy turistů. V hotelu nabízí služby také masážní salón.

S autobusy, které vozí hotelové hosty na Pražské předměstí, vznikl problém. Autobus neměl jak se vytočit v ulicích a přijet až před hotel. Současné vedení města v čele s pány Konečným a Podholou problém vyřešilo po svém – ke spokojenosti investora. Ve Skuherského ulici a přilehlé Kostelní zrušil odbor dopravy cca 16 parkovacích míst a tento prostor dostaly parkující autobusy. Obyvatelé se bouřili, kontaktovali noviny, sepisovali petice. Páni náměstci si trvali na svém rozhodnutí a z občanů se stali bojovníci s větrnými mlýny. O dva roky později, v roce 2018 se opět přihlásil investor a majitel hotelu Vita Jiří Konečný s tím, že za své peníze vybuduje na Pražské třídě záliv, kde by zastavovaly autobusy a vystupovali by hoteloví turisté.

Pan Podhola to na červnovém zastupitelstvu předložil v tom smyslu, že záliv se dělá především kvůli lidem z okolí. Několik zastupitelů se ozvalo s rozhořčením. Kde byla ta „práce pro lidi“ před 2 lety? Pan Podhola se opět prezentuje jako sociální typ, přitom dělá jen to, co si investor přeje. Nakonec bylo usnesení přijato. Jak se vysloví odbor dopravy?
Vrátí se zpět na Skuherského veřejná parkovací místa?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.