Pozemek u Radouče ochrání stavební uzávěra

Důležitým krokem k ochraně pozemku nedaleko Radouče je příjetí stavební uzávěry. „Na tomto území nám samozřejmě velmi záleží, proto jsme už v červnu na zastupitelstvu odhlasovali, že zde bude stavební uzávěra. Tento týden jsme to projednali na radě, čímž se celý proces, který má určité zákonitosti, konečně uzavřel. Přijali jsme tedy územní opatření o stavební uzávěře,“ vysvětlil první náměstek primátora Jiří Bouška. Jedná se o rozsáhlý travnatý pozemek mezi ulicemi Na Radouči a Svojsíkova, který je z více stran obklopen panelovými domy, ale je přes něj stále dobře vidět na přilehlou oblast Radouče.

Zmíněný pozemek patří státu, který se v létě rozhodl prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nabídnout ho do aukce a prodat. Obyvatelé přilehlých domů měli obavy z toho, co by s cenným pozemkem nový majitel udělal. To bylo důvodem, proč se vedení města rozhodlo vyhlásit zde stavební uzávěru. Tím je nyní zablokován možný záměr prodeje a případné výstavby do chvíle, než bude hotov nový územní plán Mladé Boleslavi. Náměstek primátora Jiří Bouška potvrdil, že cílem města je dále v této věci jednat a snažit se pozemek od státu získat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.