Požáru v paneláku si nikdo nevšiml celé tři dny

Operační středisko přijalo oznámení, že došlo pravděpodobně k požáru v panelovém domě v Dlouhé ulici. Hořet mělo v sedmém nadzemním podlaží. Muž, který událost oznámil, hasiče informoval, že ve svém bytě v osmém nadzemním podlaží má na toaletě a v koupelně zplodiny hoření, které sem pravděpodobně pronikly šachtou ze spodního bytu. Krátce po příjezdu hasičů se na místo události dostavila také uživatelka bytu, kde mělo hořet, a byt hasičům odemkla.

Hasiči zjistili, že v bytě 1+1 došlo k požáru lůžkovin a dřevěné postele. Požářiště bylo již vychladlé. K požáru došlo pravděpodobně již o tři dny dříve (18. 11.), kdy uživatelka odešla z bytu a v posteli ponechala zapnutou vyhřívací elektrickou dečku, na kterou zapomněla. Od vyhřívací dečky se vznítily lůžkoviny a dřevěný rám postele. Během požáru nedošlo k poškození výplní oken a balkonových dveří. Z toho důvodu se požár pro nedostatek kyslíku samouhasil. Shodou okolností uživatelka bytu i majitel bytu nad ní, který událost nahlásil, byli tři dny mimo bydliště, proto si požáru nikdo celé tři dny nevšiml.

Požárem byla zničena postel a lůžkoviny, poškozeno bylo ošacení, obrazy, bytové doplňky, počítač, elektroinstalace, malby místností atd. Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 100 tisíc korun, před požárem byly uchráněny hodnoty ve výši asi 700 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient