Požár v Rajnochovicích komplikoval silný vítr, poplach byl vyhlášen sedmnácti hasičským jednotkám

(Aktualizováno před )

Včera krátce před osmou hodinou ranní přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru lesního porostu nedaleko Rajnochovic na Kroměřížsku. Na místo bylo okamžitě vysláno pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Po příjezdu na místo bylo upřesněno, že se jedná o požár vytěženého lesa v lokalitě Bílová o rozloze asi 100×150 metrů. Situaci značně komplikovat silný vítr a hrozilo rozšíření do mladého smrčí a dalších lesních prostor. Poplach byl proto postupně vyhlášen celkem 17-ti jednotkám.

Díky rychlému zásahu se podařilo dostat požár pod kontrolu a lokalizace byla velitelem zásahu ohlášena v 10:28 hodin. Celou situaci zkomplikoval nejen velmi silný vítr, ale také podmáčený terén a absence přístupových cest pro těžkou techniku, která navážela vodu kyvadlově.

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který jako příčinu vzniku požáru stanovil nedbalost při pálení klestí. Škoda na majetku díky rychlému zásahu naštěstí nevznikla, zasažena byla pouze lesní hrabanka a nedošlo k rozšíření do mladého lesa.

Po uhašení všech ohnisek byla v jednu hodinu odpoledne ohlášena celková likvidace požáru a místo bylo následně předáno majiteli. Ponechány zde byly dvě jednotky dobrovolných hasičů s cisternami (Podhradní Lhota a Loukov), aby do ranních hodin dohlížely nad požářištěm.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz