Search
Close this search box.

Požár seníku u Radhostic likvidovali hasiči skoro dva dny

Extrémně náročný zásah řeší hasiči u Radhostic, kde více než 20 hodin likvidují požár seníku.

Informaci o požáru obdržela operátorka hasičů v sobotu v 6:13. Jednalo se o požár balíků uskladněných v seníku s plechovou konstrukcí. Po průzkumu velitel zásahu podal zprávu, že balíky jsou zasaženy v plném rozsahu, ale že zatím neprohořela střecha. Hasiči ihned zahájili hasební práce. Všech sedm povolaných cisteren bylo zapojeno do kyvadlové dopravy vody a dodávky vody na požářiště. Hasiči v průběhu dne pak ohořelé balíky postupně ze seníku vyváželi ven na blízkou louku, kde je dohašovali.

Vzhledem k silnému zakouření, které v seníku bylo, měli hasiči velkou spotřebu láhví ze vzduchem. Hned od začátku zásahu velitel žádal o pravidelnou dodávku znovu naplněných láhví. Obměna láhví proběhla okolo 13. a 17. hodiny.

Po 12 hodinách práce byla vyskladněna teprve polovina balíků. Práce hasičů pokračovala po celou noc. V neděli 4. 11. krátce po půlnoci byly na požářiště povolány další síly a prostředky, a to dobrovolní hasiči obcí Strunkovice nad Blanicí a Bušanovice. Střídání zasahujících hasičů pak proběhlo okolo sedmé hodiny ranní. V odpoledních hodinách pak velitel zásahu postupně zasahující jednotky odesílal na své základny. Okolo 17. hodiny pak odjely poslední cisterny.

Událost ještě není uzavřena, a to proto, že požářiště bylo v noci a i dnes (5. 11.) bude znovu monitorováno. Předpokládá se, že výše vzniklé škody bude přesahovat milión korun. Stanovit příčinu vzniku požáru je zatím předčasné, vyšetřovatel hasičů společně s Policií ČR bude v šetření pokračovat dnes a pravděpodobně i v následujících dnech.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient