Search
Close this search box.

Požár na D1 poškodil čtyři vozidla, celková škoda je 3 miliony korun

Osm jednotek profesionálních (HZS MSK) a dobrovolných jednotek hasičů z okresu Nový Jičín a Ostravy zasahovalo od dnešního rána u nehody dvou polských kamionů a pěti osobních automobilů na dálnici D1 u obce Kujavy (okres Nový Jičín), km 332, ve směru na Olomouc. Do zdravotnických zařízení bylo odtud odvezeno – podle aktuální informace velitele hasičského zásahu – celkem 6 osob.

Bezprostředně po ranní nehodě (kolem sedmé hodiny ranní) začal hořet polský kamion, vezoucí plechy, a 1 osobní automobil. Hasiči obě vozidla uhasili a přečerpali ze zmíněného poškozeného kamionu naftu z palivových nádrží do náhradních nádob.
Na místo nehody přijel ostravský hasičský vyprošťovací speciál MB Actros Bizon, který začal postupně kamiony a osobní automobily odtahovat na okraj dálnice.

Zasahovaly zde 4 jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – Nový Jičín, Bílovec, Ostrava-Zábřeh (Bizon) a Ostrava-Přívoz, společně s nimi 4 jednotky dobrovolných hasičů – Kujavy, Fulnek, Studénka a Bílovec.

Podle vyšetřovatele požáru z HZS MSK oheň poškodil polský kamion s plechy i návěs druhého polského kamionu, vezoucího gastronomické technologie, rovněž dva osobní automobily Peugeot Partner a Škoda Superb).

Celkovou předběžnou škodu pouze v souvislosti s požárem odhadl vyšetřovatel hasičů na 3 miliony korun (u dopravních nehod hasiči škodu nevyčíslují), v souvislosti s požárem nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient