Search
Close this search box.

Požár domu ve Voltuši způsobil dvoumilionovou škodu

Ve čtvrtek 29. listopadu v 11.26 hodin byl na tísňovou linku středočeských hasičů oznámen požár rodinného domu ve Voltuši poblíž Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku.

První jednotka byla na místě asi jedenáct minut od ohlášení události. V té době byla požárem zasažena přízemní obytná místnost spojená s kuchyní. V objektu se nikdo nenacházel, majitelka byla v pořádku venku, podařilo se však vynést a zachránit dvě kočky a psa. Na místo se dostavila dcera majitelky domu, která zvířata odvezla na vyšetření k veterináři.

Jednotky požár lokalizovaly v pravé poledne a poté začaly s vynášením nábytku a dalších předmětů ze zasažené místnosti. Následně zajistily přirozené odvětrání domu. Závěrečnou likvidaci ohlásil velitel zásahu operačnímu středisku v 13.15 hodin, kdy bylo také místo předáno protokolem majitelce.

Předběžná škoda byla vyčíslena na dva miliony korun, včasným zásahem se podařilo uchránit majetek za pět milionů. K objasnění příčiny vzniku požáru si vyšetřovatel přizval expertní skupinu z Technického ústavu požární ochrany Praha.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient