Požár bazénu plánovaný termín otevření neovlivní

Stavební práce na rekonstrukci bazénu po středečním požáru opět pokračují. Podle vyjádření stavební firmy i projektanta nic nebrání tomu, aby se rekonstrukce, i přes komplikace způsobené požárem, stihla v termínu a bazén se veřejnosti otevřel ve druhé polovině července, jak bylo původně plánováno.
Požár ve středu 23. května v ranních hodinách vznikl nešťastnou náhodou v prostorách střešní konstrukce při navařování lepenky, kdy se za bedněním vznítil letitý prach. Díky rychlému zásahu je poškozeno cca 60 m2, což je zhruba 5 % z celé plochy střechy. „Jak zaměstnanci stavební firmy, tak bazénu velmi rychle reagovali, okamžitě evakuovali všechny osoby i propanbutanové lahve. Pokud by došlo k prodlení, byť jen v řádu minut, škody by byly daleko rozsáhlejší,“ chválil reakce lidí na místě koordinátor BOZP.

Dnes dopoledne proběhla na radnici koordinační schůzka, které se zúčastnili všichni dotčení – zástupce dodavatelské firmy, projektant, statik, stavební dozor, zástupce provozovatele bazénu, bezpečnostní technik i zaměstnanci úřadu. „Společně jsme si ujasnili zatím zjištěný rozsah poškození objektu bazénu a další kroky, které jednak povedou k nápravě škod a jednak k pokračování v započaté rekonstrukci,“ vysvětlil náměstek primátora Miloš Vele. Dodavatel stavebních prací se přihlásil k odpovědnosti za nastalou situaci. „Vytvořili jsme tým pracovníků, kteří se budou věnovat pouze odstraňování a nápravě škod vzniklých požárem. Souběžně s tím běží práce na rekonstrukci tak, abychom dodrželi stanovený harmonogram. Přijali jsme samozřejmě i opatření, abychom podobné situaci předešli, uvedl majitel firmy Libor Milota. Už včera v poledne stavba pokračovala a na poškozené části střechy byly provedeny zabezpečovací práce, aby do bazénu nezateklo.

Podle vyjádření statika nedošlo ke statickému narušení budovy, pouze k poškození malé části (5 %) střešní konstrukce. V následujících hodinách a dnech dojde k rozkrytí další části střechy a statik opět prověří stav ocelové střešní konstrukce. „Pokud nebyla narušena primární konstrukce, což nepředpokládám, nevidím důvody, proč by neměl být termín rekonstrukce dodržen,“ konstatoval projektant Ing. Novotný. Dodavatelská firma přijala další bezpečnostní opatření, aby se zabránilo tomu, že se bude podobná situace opakovat.

„Celkovou škodu způsobenou včerejším požárem budeme moci vyčíslit až po provedení důkladné prohlídky celého objektu. Předpokládám, že to bude v závěru příštího týdne,“ uvedl náměstek Vele a dodal, že pojištěná je jak dodavatelská firma, tak samozřejmě i město disponuje pojistkou městského majetku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.