Požár autodílny zaměstnal devět jednotek hasičů

V úterý před pátou odpolední přijal dispečer na tísňové lince hlášení o zahoření autodílny v bývalé drůbežárně v Oseku nad Bečvou. Podle oznamovatele se uvnitř hořícího objektu nikdo nenacházel.

Na místo postupně vyjelo devět jednotek hasičů (profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou, Přerova, Hranic a Olomouce a dobrovolní hasiči z Oseku nad Bečvou, Veselíčka, Radslavic, Dolního Újezda a Staměřic). Již v době jízdy bylo z velké dálky vidět hustý černý dým. Plameny zasáhly autodílnu o rozměrech asi 40 x 15 metrů, ve které měl majitel několik tlakových lahví. Ty hasiči vynesli ven mimo požárem zasažený objekt a postupně je ochlazovali. V prvotní fázi zásahu bylo cílem jednotek jak hašení požáru, tak také ochrana okolí, aby se požár nerozšířil na blízký velkosklad sena.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu za 45 minut od oznámení požáru, likvidaci požáru velitel zásahu hlásil v 19:56 hodin. V průběhu likvidačních prací hasiči vynášeli ven z autodílny ohořelý materiál a vybavení, které na volném prostranství dohašovali. Jednotky dále rozebíraly konstrukce, hasily skrytá ohniska a celý objekt průběžně kontrolovaly termokamerou.

Na místě zásahu byl také vyšetřovatel HZS Olomouckého kraje, který zatím neupřesnil výši škody ani nestanovil přičinu vzniku požáru.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient