„Povinné“ tři body Čáslavi zachránil ve druhém poločase pokutový kop

Fotbalisté FK Čáslav přivítali ve 21. kole divize C poslední tým tabulky – Letohrad. Sami s osmadvaceti body figurovali na jedenácté příčce a bylo jasné, že pokud se chtěli udržet v poklidném středu, potřebovali vyhrát.

Domácí na soupeře „sednuli“, vynutili si územní převahu, jenže z vedoucí branky se radovali hosté: Kabourek v 7. min. dostal v domácí šestnáctce hodně prostoru a po kličce Kubátovi otevřel skóre – 0:1. Čáslavští se i nadále tlačili před branku soupeře a vyrovnat se jim podařilo ve 24. min., když Vančura sklepnul balón pro Jíchu, který z úrovně penalty zacílil do sítě – 1:1. Ještě veseleji na čáslavských tribunách mohlo být tři minuty před přestávkou. Jícha posunul balón v šestnáctce Vančurovi, který se zkušeně uvolnil, jenže potom z prázdné brány trefil jen břevno!

Také po přestávce se hrálo především na hostující půlce, ovšem domácí se dlouho nemohli trefit. V 58. min. Vančura z trestného kopu za zeď mířil těsně vedle, o chvíli později po jeho centru pěkně hlavičkoval Jícha, ovšem gólman Volšík balón dokázal vyškrábnout. Letohradští zahrozili v 65. min. z trestného kopu z nebezpečného prostoru před vápnem a Vaniš rovněž těsně minul čáslavskou bránu. Hodně horko bylo domácím v 75. min.: Ne příliš šťastně rozehráli trestný kop na polovině hřiště, byl z toho brejk Jedličky, který v tísni nezakončil a před dobíhajícím Týfou ukryl balón Kubát. O osudu utkání tak rozhodla 77. min.: Jícha se prodíral obranou do velkého vápna a po zákroku obrany se hosté rozlítili na rozhodčího, který odpískal pokutový kop. Ten proměnil Jícha a Čáslavští se tak mohli radovat ze tří bodů.

„Pro nás šlo o důležité utkání, dobré výsledky si držíme doma,“ připomněl trenér Čáslavi Radim Truksa. Jeho tým ale už od 7. minuty prohrával, prakticky po první akci soupeře. „Od toho se pak všechno odvíjelo,“ řekl kouč a pokračoval: „Dostali jsme se do poměrně dobrého tlaku, z kterého ale žádná větší šance nevyústila. Hra se potom uklidnila, naštěstí jsme dokázali vyrovnat a mrzí mě, že jsme skóre v prvním poločase neotočili úplně. Jakub Vančura měl tisíciprocentní šanci na malém vápně a to prostě musí proměnit.“

Podobný obrázek hry viděli diváci i po přestávce. „Honza Jícha měl pěknou hlavičku do protipohybu gólmana, který míč dokázal chytit,“ ocenil zákrok letohradského brankáře Radim Truksa. „Nakonec jsme dali na 2:1 z pokutového kopu, soupeř měl jednu poměrně solidní šanci. Pro nás šlo o důležité utkání a hlavně dnes, kdy se zápas hrál akci Fandíme všichni společně. Kluci nám vytvořili parádní atmosféru a byl bych rád, kdyby se to opakovalo,“ uzavřel Radim Truksa.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak