Pouhé dvě vteřiny před koncem přišly házenkářky Slavie o vítězství

Spíš smutek než radost. Dvě sekundy před koncem utkání přišly házenkářky Slavie Praha o vítězství v klíčovém duelu 24. kola MOL ligy. V Šale remizovaly s domácím Duslem 20:20. Dobrá zpráva je, že slávistky získají medaili z končícího ročníku MOL ligy. Poslední dvě kola rozhodnou jakou. Špatná zpráva je, že celkové vítězství už nemají ve svých rukách. A musejí věřit v zaváhaní Baníku Most v příštím kole doma se Zorou Olomouc. Slavia je v tabulce druhá, tři body za Mostem, dva body před třetí Iuventou Michalovce.

V sobotu 14. dubna se představí slávistky v Bánovcích nad Bebravou, základní část uzavřou českou klasikou s Baníkem Most. Pozor, duel v Mostu se hraje již ve středu 19. dubna.

MOL liga – 24. kolo:
Duslo Šala – Slavia Praha 20:20 (8:8)

Infarktovou situaci přinesl závěr důležitého boje o interligové prvenství a medaile. Během šesti sekund padly dva góly, na každé straně po jednom. „My jsme dali z posledního útoku na 20:19. Jenže jsme obětovali brankářku a poslali na tento útok sedmou hráčku do pole. Po vstřelené brance jsem však v samotném závěru nestačili vystřídat zpátky brankařku a Šala dala gól do prázdné branky,“ popsal trenér Slavie Praha Richard Řezáč. Hráčkám poděkoval za bojovný a snaživý výkon. Ale…

„Dnes dominovaly obrany nad útoky, fantastické byly také obě brankařky. Vždyť dvacet vstřelených gólů je skutečně málo,“ smutnil Řezáč, který nezakrýval, že v něm převažuje zklamání nad radostí z jisté medaile. „Ano, samozřejmě jsme rádi, že budeme mít nějakou medaili. Což je posun proti minulému ročníku. Tím, jak jsme to měli rozeběhlé, tak jsme doufali, že… Ale nyní je to trpké a mrzí nás to. Mysleli jsme si, že to tady v Šale zvládneme. Domácí neodehráli dobré utkání, ale my jsme toho nedokázali využít. V našich silách bylo ten zápas zvládnout lépe, měli jsme vyhrát o pět šest branek. Ale v prvním poločase nás přibrzdilo devět technických chyb. Ve druhém poločase jen jednu,“ konstatoval Řezáč a ke dvěma zbývajícím kolům doplnil: „Bohužel, tento výsledek nás posouvá do role čekatele, jak dopadne utkání Most-Olomouc, jestli se nestane překvapení. Ale tímto výsledkem jsme se vlastně sami připravili bojovat o titul z MOL ligy.“

Netradičně Řezáč komentoval výkony jednotlivých hráček a byl nadšený ze čtyřlístku zkušených a dlouhodobě nejlepších slávistek: „Musím vypíchnout a pochválit naše čtyři hráčky, tři spojky Veroniku Galuškovou, Elišku Jačkovou a Hanu Kvášovou a také brankařku Petru Kudláčkovou. Na hřišti nechaly úplně všechno, bojovaly do posledního okamžiku. Bohužel dnes se nedařilo Aleně Šetelíkové, takže nám chyběly její góly.“

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová, Míšová, Novotná 2, Večeřová, Jačková 3, Tulipánová 1, Pokorná 2, M. Svobodová, Galušková 6/3, Šetelíková, Chlupová, Kvášová 6.

Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 700.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.