Potvrdí Slavia s Plzní své pohárové výhry i v domácí soutěži?

Ostrava – Olomouc (pá – 18:00)
Předehrávku 19. kola první fotbalové ligy obstarají tradiční rivalové z Moravy. Ostrava by ráda dotáhla do konce úspěšný podzim. Vkročit do zimní přestávky s vědomím, že nechali za sebou v tabulce Spartu, bude pro ostravské hráče velká motivace.

Bohemians 1905 – Liberec (so – 15:00)
Klokani mají poslední pokus napravit mizernou sérii v domácích utkáních. Jejich tradičtí bašta byla totálně rozbořena remízami a především porážkami. Z devíti pokusů dokázala Bohemka vyhrát doma jen jednou.

Slovácko – Dukla (so – 15:00)
Tyto dva týmy jsou od začátku sezony namočené do záchranářských prací. Tabulka je tak vyrovnaná (mezi 8. a 16. místem je rozdíl pouhých sedm bodů!), že ani výhra po zpackaném podzimu nedá případnému vítěznému klubu klid do „zimního odpočinku“.

Teplice – Zlín (so – 15:00)
Zatímco Teplice šokovaly o víkendu výhrou na Spartě, Zlín dalšího favorita, plzeňskou Viktorii, doma nepřekvapil a prohrál. Přesto pohled na tabulku je příjemnější pro Jihomoravany, kteří se drží v první šestce.

Opava – Mladá Boleslav (so – 15:00)

Zatímco Opava může být s 20ti body jako nováček relativně spokojená, Mladá Boleslav, která má o dva body, určitě čekala více. A to ještě může být ráda, že má v kádru kanonýra Komličenka, který jí sedmnácti góly pomohl k několika bodům.

Příbram – Sparta (so – 17:00)
Většina sázkařů jistě přemýšlí, zda znovu riskovat a dát na výhru Sparty. Mnoha tipujícím klub z Letné pravděpodobně prohrál hodně peněz. Letošní podzim je pro Spartu stejně jako vloni katastrofický. Aspoň lehce to může napravit výhrou v Příbrami.

Plzeň – Karviná (ne – 15:00)
V Plzni panuje po vybojování si postupu do Evropské ligy euforie, kterou by si rádi Západočeši ponechali i po utkání s Karvinou.

Jablonec – Slavia (po – 18:00)
Nezvyklý podzimní maraton devatenácti kol uzavře duel dvou letošních účastníků v pohárové Evropě. Jenže zatímco Slavia v ní bude pokračovat i na jaře, Jablonec se s ní ve čtvrtek v Kyjevě rozloučil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.