Potvrdí Sáblíková skvělou formu i na mistrovství světa?

Dlouhých třináct let se daří rychlobruslařce Martině Sáblíkové vozit z vrcholných závodů medaile. Tato 31letá fenoménka tohoto sportu věří, že na nadcházejícím světovém šampionátu nedojde k přerušení úžasné série.

Od zítřka se rozjede MS v německém v Inzellu, jehož dráhu Sáblíková zná už spoustu let, protože sem jezdívala v dobách svých začátků. „Tehdy to ještě byla otevřená hala. Když se tady na začátku sezony trénovalo, tak kolem poledne jezdili lidi v kraťasech. Bylo sedmnáct nad nulou. Příroda je tady skvělá, má to svoje kouzlo,“ říká s dobrou náladou mnohonásobná olympijská medailistka.

Její pozitivní myšlenky jsou způsobeny úspěchem na posledním klání před MS. Před týdnem v norském Hamaru vyhrála po 22 měsících konečně závod Světového poháru. Povedlo se jí zvítězit v závodě na 3 kilometry. A právě touto disciplínou se zítra rozjede šampionát. „Je pravda, že trojka mě obrovsky překvapila. Jsem ráda, jak se mi tam jelo. Uvidíme, jak to bude vypadat ve čtvrtek. Hlavní ale je, že se cítím dobře, nic mě nebolí a mám z jízdy radost,“ uvedla Sáblíková.

Spokojená je i s tréninkovými časy, kterých dosahuje v Německu, kam letěla hned z Norska. „Martina momentálně jezdí tak dobře, že jsem ji takhle snad ještě nikdy bruslit neviděl. Dokonale se trefuje do odrazu. Rychlobruslení je o odrazu v setině sekundy a v ideálním místě, a tu techniku teď zvládá,“ pochvaluje si její trenér Petr Novák.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak