Potvrdí o víkendu české tenistky, že jsou královnami tohoto sportu?

O tomto víkendu čeká tenisové fandy událost roku. Naše tenistky se ve finále Fed Cupu střetnou v pražské 02 aréně s výběrem USA. I přes absenci Karolíny Plíšková (má natržený lýtkový sval) by náš tým měl být favoritem. Petra Kvitová je světová sedmička a pár Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková jsou dokonce nejlepší na světě ve čtyřhře. I proto je velká šance, že si do sbírky přidáme další triumf v této soutěži družstev.
Zatím má Česká republika na kontě deset titulů, pokud tedy počítáme i ty získané za Československo. Zůstaňme ale jen u těch vyhraných samotnou Českou republikou.

Naposledy jsme zvítězili před dvěma lety. Finále se konalo ve Francii a byl to těžký boj. Nejdříve porazila Karolína Plíšková Kristinu Mladenovičovou ve třech setech, přičemž ten poslední skončil stavem 16:14! Poté však Petra Kvitová prohrála s Caroline Garciaovou 0:2 na sety.
Garciaová v neděli přehrála i Plíškovou. V tu chvíli to s námi nevypadalo ideálně, i proto že místo Kvitové nastoupila Barbora Strýcová, která však podala úžasný výkon a svou soupeřku Alizé Cornatovou vyprovodila z kurtu po dvou vyhraných setech.
Skvělou formu si přenesla i do rozhodující čtyřhry, kterou společně s Plíškovou ovládla. Mladenovičovou s Garciaovou porazily dvakrát 7:5.

Stačí se posunout jen o rok dozadu a také zde v tenisových análech zaznamenáme naše vítězství ve Fed Cup. Tentokrát jsme ale soupeřky z Ruska přivítali doma v Praze. S ruským výběrem přijela i hvězdná Maria Šarapovová, která dokázala svou kvalitu, když vyhrála obě své dvouhry. Plíškovou porazila ve dvou a Kvitovou ve třech sadách. Naše zmiňované hráčky si ale poradily s Pavljučenkovou, takže musela o vítězi rozhodnout čtyřhra. Pavljučenková asi na toto finále nebude zrovna ráda vzpomínat, protože prohrála i čtyřhru. Spolu s Vesninovou nestačily na pár Plíšková, Strýcová.

Zlatý hattrick začal rokem 2014. Toto finále bylo rychlé, rozhodlo se už po třech zápasech. Nejdříve vyhrála Kvitová nad Petkovičovou, poté jí napodobila Lucie Šafářová výhrou nad Kerbrovou. Další den vše završila opět Kvitová, která si poradila též s Kerberovou. A Praha mohla začít slavit.

V Praze se hrálo finále i v roce 2012. Do dvouher zde za nás též nastoupily Kvitová s Šafářovou. Obě vyhrály své úvodní dvouhry (Šafářová přehrála Ivanovičovou a Kvitová Jankovičovou). Druhý den sice nejdříve Kvitová s Ivanovičovou prohrála, ale pak Šafářová předvedla úžasný výkon a vyprovodila Jankovičovou dvakrát 6:1!

To první získaný titul pro samotné Česko nebyl vůbec lehce vybojovaný. Hrálo se v Rusku a Kvitová sice začala výhrou nad Kirilenkovou, poté však Šafářová prohrála s Kuzněcovovou. Druhý den opět Kvitová zvládla svou dvouhru s Kuzněcovovou, ale Šafářové toto finále vůbec nevyšlo a po její prohře s Pavljučenkovou to bylo 2:2. Čtyřhra je však českou doménou, což v roce 2011 předvedli Lucie Hradecká s Květou Peschkeovou, které porazily Kirilenkovou s Vesninovou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.