Search
Close this search box.

Potvrdí naši fotbalisté proti Slovákům, že jdou správnou cestou?

Dnes v 20:45 hodin se v pražském Edenu uskuteční prestižní fotbalový zápas mezi reprezentacemi Česka a Slovenska.

Zatímco naši východní sousedé musí vyhrát, jestli se chtějí udržet v Lize B Ligy národů, našim hráčům stačí remíza.
Bylo by však samozřejmě škoda hrát na zisk bodu, diváci natěšení dobrými výkony z poslední doby poženou naše fotbalisty za vítězstvím.
Zároveň se však čeští hráči musí mít před soupeřem na pozoru. Za prvé Slováci porazili minulý týden Ukrajinu vysoko 4:1 a vrátili se tak do hry o udržení se v Lize B. Za druhé je trénuje bývalý český fotbalista Pavel Hapal, který přednedávnem působil ve slovenském fotbale u „jednadvacítky“, takže své současné hráče velmi zná, zároveň má velký přehled o českých fotbalistech. Za třetí do slovenské reprezentace se vrátil po pauze Miroslav Stoch, který jak známo, hraje za pražskou Slavii, takže zná doslova každé místečko na trávníku v Edenu. „Češi v posledních zápasech dosáhli dobrých výsledků a změnil se i jejich herní projev. Vyhráli na půdě silného Polska, ale tentokrát to bude jiné. Máme lepší kádr a zkušenější hráče. Věřím, že kvalitu přeneseme i na hřiště a dosáhneme toho, čeho chceme,“ podotkl Stoch.
Jak už tento zkušený záložník zmínil, našim se povedlo porazit Polsko. Tato výhra jenom potvrdila zlepšený stav naší reprezentace pod nástupem nového trenéra Jaroslava Šilhavého. Čeští hráči si po příchodu tohoto bývalého trenéra Jablonce, Liberce či Slavie (s posledními dvěma týmy získal titul) začali na hřišti více věřit, ale především, a to je základ úspěchu, vědí, co mají hrát. „Když se podíváme na ty zápasy, co jsme hráli za pana Jarolíma, byl tam i trochu takový chaos. Hráči pořádně nevěděli, kde mají běhat. Pan Šilhavý připravil mužstvo kompaktně,“ podotkl např. po zápase v Polsku střelec jediného gólu Jakub Jankto.

Dnes mohou čeští hráči v zápase se Slovenskem potvrdit vzestup české reprezentační kopané. Bylo by to velké povzbuzení do kvalifikace o ME, která začne na jaře příštího roku.

Předpokládané sestavy:

Česko: Vaclík – Gebre Selassie, Kalas, Čelůstka, Novák – Souček, Pavelka – Vydra, Dočkal, Jankto – Schick.
Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hancko – Greguš – Rusnák, Kucka, Hamšík, Stoch – Nemec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient