Potápění v Barboře stálo dva muže život

Včera před desátou hodinou přijali tepličtí policisté oznámení, že se při cvičení potápěčů na Barboře v Oldřichově nevynořili dva muži. Po obou ihned začali pátrat jejich kolegové a rovněž policejní potápěči zásahové jednotky ve spolupráci s hasiči. Policejní psovod prohledával břehy vodní nádrže, kvůli velké hloubce byli na místo povoláni i policisté z Odboru speciálních potápěčských a výcvikových činností z Brna a Frýdku Místku se speciální technikou. Ani přes nasazení sonaru a robota s kamerou se do večera nepodařilo pohřešované muže nalézt. S rodinami pohřešovaných po celou dobu úzce spolupracoval policejní psycholog, dnes od rána pátrací akce pokračovala.

Před dvanáctou hodinou nalezli policejní potápěči oba hledané muže mrtvé v hloubce několika desítek metrů, na místo byl přivolán i soudní znalec. K objasnění příčiny úmrtí bude nařízena soudní pitva, bližšími okolnostmi tragického případu se budou zabývat tepličtí kriminalisté.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak