Postoupí Lake Malawi do finále Eurovize?

Na loňskou finálovou účast Mikolase Josefa v Eurovizi se letos pokusí navázat kapela Lake Malawi. Dnes večer se zúčastní prvního semifinálového večera Eurovision Song Contest, na kterém se představí 16 interpretů. Do finále postoupí nejlepších deset, stejně tak i z druhého semifinále, které se uskuteční za dva dny. Tuto finálovou dvacítku pak ještě doplní domácí izraelský interpret plus pět účastníků z velkých zemí – Německa, Velké Britanie, Francie, Itálie a Španělska.

Lake Malawi se představí se skladbou Friend Of A Friend, s kterou zvítězili v národním finále. „Skladba vznikla na takzvaném songwriting kempu a bylo to vůbec poprvé, kdy jsem k psaní písničky pro kapelu Lake Malawi pustil někoho jiného. Na skládání se podíleli Jan Steinsdörfer, klávesista skupiny Chinaski, a polský producent Mikolaj Trybulec. Je to naše společná věc. Psaní písní je pro mě velmi osobní a autobiografické, ale tentokrát jsem se víc otevřel,“ řekl o Friend Of A Friend zpěvák a kytarista skupiny Lake Malawi Albert Černý.

Podle bookmakerů by se naše kapela měla dostat do finále, kde vystoupí jako host zěpvačka Madonna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.