Post primátorky Třince obhájila Věra Palkovská

Statutární město Třinec povede v nadcházejícím čtyřletém volebním období ve funkci primátorky Věra Palkovská (Osobnosti pro Třinec). Posty jejích náměstků budou zastávat Ivo Kaleta (Osobnosti pro Třinec) a Radim Kozlovský (Osobnosti pro Třinec). O „staronovém“ složení vedení města rozhodli ve čtvrtek 1. listopadu 2018 na svém prvním ustavujícím zasedání zastupitelé města Třince.

Dosavadní primátorka Věra Palkovská získala při hlasování plnou podporu všech 32 přítomných zastupitelů. „Velmi děkuji za projevenou důvěru. Je to pro mne obrovská čest a slibuji, že se budu dál starat a pečovat společně s vámi o naše město se vší pokorou a odpovědností. Věřím, že budeme společně pozitivně přemýšlet a pracovat pro dobro našich občanů bez politikaření a pletichaření. Velice si vážím silného mandátu a věřím, že společnými silami dokážeme, že si Třinec zaslouží být statutárním městem. Další směřování Třince bude i nadále postaveno na kontinuitě a stabilitě opřené o důvěru, na spolupráci a partnerství a odvaze spojené s odpovědností,“ vyjádřila se po svém zvolení Věra Palkovská, která Třinec vede od roku 2006.

V gesci primátorky zůstanou investice a doprava, náměstkovi Ivo Kaletovi svěřilo zastupitelstvo zabezpečování konkrétních úkolů v samostatné působnosti na úseku správy majetku města, ekonomiky a úseku životního prostředí, náměstkovi Radimu Kozlovskému pak zabezpečování úkolů v samostatné působnosti na úseku školství a sociálních věcí.

V jedenáctičlenné Radě města Třince zasedne deset kandidátů za Osobnosti pro Třinec a jeden za KDU-ČSL. Vedle primátorky a dvou náměstků byli do rady města zvoleni Vojtěch Dohnal, Jana Kantorová, Štěpán Rucki, Bohdan Sikora, Regina Szpyrcová, Ladislav Vrátný a Martina Wolna. Koaliční stranu KDU-ČSL bude zastupovat Pavla Golasowská.

Ustavující zastupitelstvo také zřídilo čtyři své výbory, a to finanční, kontrolní, pro národnostní menšiny a pro strategický rozvoj. Do čela finančního výboru zvolilo zastupitelstvo města Adama Kurzoka, kontrolní výbor povede Libor Kocinec, výboru pro národnostní menšiny bude předsedat Jana Kantorová a výbor pro strategický rozvoj povede primátorka Věra Palkovská.

„Je před námi mnoho úkolů a výzev – po dokončení obchvatu je na řadě zvelebování všech částí města, rekonstrukce a výstavba chodníků a mostků, boj se suchem, řešení parkování, projekt Via Sosna, ale také podpora společenského, kulturního a sportovního dění ve všech částech města. Chceme, aby bylo naše město atraktivní pro všechny generace a zvláště i pro mladé lidi, kteří by se tady chtěli usadit, zakládat rodiny a do budoucna se postarat o své rodiče a prarodiče. Budeme i nadále pamatovat na potřebné a podporovat rodiny. Učiníme vše pro to, aby byl Třinec i nadále město, které má rádo lidi,“ uvedla Věra Palkovská.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.