Poslední termín akce „Řídím, piju nealko pivo“ na dálnici D5 dopadl velmi dobře

Letní měsíce svádí pěkným počasím k větší konzumaci alkoholických nápojů, avšak někteří následně zasedají za volant, i když je řízení pod vlivem alkoholu nezákonné. Z tohoto důvodu se Policie České republiky snaží působit nejen represivně, ale i preventivně. Jednou z takových činností jsou preventivně dopravní akce z oblasti bezpečnosti silničního provozu.

Dopravní policisté ze středočeského krajského ředitelství se ve zmiňovaném období zapojili do celorepublikové akce „Řídím, piju nealko pivo“, při které Policie ČR již dlouhodobě spolupracuje s Českým svazem pivovarů a sladoven (dále jen ČSPS).

Poslední prázdninový termín se uskutečnil 23. srpna letošního roku v místech 4,5 km dálnice D5 ve směru na Prahu – Zličín poblíž obce Rudná. Vozidla vytipovala a bezpečně doprovodila z dálnice hlídka Dálničního oddělení Rudná, samotnou silniční kontrolu prováděli společně s policisty dopravního inspektorátu. Policisté se zaměřili jak na stav vozidla a platnost povinných dokladů, tak i na to, zda kontrolovaný řidič nepožil před jízdou nebo během jízdy alkohol. Po bezproblémové kontrole byl řidič od promotéra ČSPS odměněn nealkoholickým pivem a jednorázovým alkoholtesterem.

Poslední termín preventivní akce byl velice úspěšný, protože policisté nenašli u zkontrolovaných řidičů žádné větší prohřešky a veškeré dechové zkoušky byly negativní.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.