Poslední přípravný zápas Zubři prohráli

(Aktualizováno před )

V posledním přípravném zápase se hokejisté Přerova střetli s Třebíčí. Na soupeřově ledě vedli, Horácká Slavia ovšem skóre třemi brankami otočila. Zubři její náskok v poslední třetině ztenčili na jedinou branku, vyrovnat však už nezvládli. V generálce na nový ročník Chance ligy podlehli Bílým hvězdám těsně 2:3.

Úvodní vhazování utkání vyhráli Zubři. Čejka svou střelou od modré čáry prověřil pozornost Šurého. Kotouč nahozený třebíčskou obranou změnil těsně před hostujícím brankářem směr, ale naštěstí pro Zubry v síti neskončil. Za podražení zamířil na trestnou lavici Vlastimil Bilčík. Bílé hvězdy srdnatě bránily, zablokovaly několik střel a přesilové hře soupeře se ubránily. Nedvídkova střela na vzdálenější tyč jen těsně minula přerovskou svatyni. Malec s Králem se dostali do přečíslení. První jmenovaný napálil kotouč do mantinelu, odkud se kotouč odrazil přesně na Královu hokejku. Šurý se ovšem včas zorientoval a šanci Horácké Slavie zlikvidoval. Hráčů Přerova bylo na ledě šest. Toho si všimli rozhodčí, kteří za tento technický přestupek nařídili přesilovou hru pro domácí. Střelu Tadeáše Krále zastavil Šurý hbitou lapačkou. Bílé hvězdy svoji úvodní přesilovou hru nevyužily.

Zubři šli hned v úvodu druhé periody do vedení. Novotný poslal přesný pas Marku Sikorovi, který ujel třebíčské obraně a prudkou střelou ke vzdálenější tyči načal skóre zápasu. Přerov pokračoval v napadání branky Horácké Slavie. Indrák nabil Mašínovi, který se však netrefil mezi tři tyče. Pala trefil Radima Ferdu holí do obličeje a od rozhodčích vyfasoval dvouminutový trest. Zubři si před svým brankářem nepohlídali Ondřeje Malce, který se díky svému důrazu před brankou soupeře zapsal mezi střelce. Přerov se znovu provinil proti pravidlům. Dvě minuty za sekání byly uděleny Patriku Mašínovi. Bílé hvězdy si v přesilové hře vytvořily mnoho zajímavých šancí. Žádná ze střel však nenašla ten správný cíl. Zubři byli pod tlakem a nezbylo jim nic jiného, než znovu faulovat. Přerov ovšem tentokráte na svou nedisciplinovanost doplatil. Silvester Kusko se jako první dostal k odraženému kotouči a rychlou ranou zužitkoval přesilovou hru. Horácká Slavia dál mačkala svého soupeře v útočném pásmu a po právu se dočkala vytouženého ovoce. Střela Tadeáše Krále proletěla Šurému mezi jeho betony a domácí už vedli o dvě branky. Zubři po třetí inkasované brance poslali do branky Lukáše Klimeše. Přesilové hry se ve druhé třetině dočkali také hosté. Na trestnou lavici zamířil za krosček Vladimír Brož. Brankář Dostál v oslabení nejednou ukázal, že by mohl být i profesorem gymnastiky. Svými zákroky doslova uchvátil přihlížející obecenstvo. Domácí díky skvělému Dostálovi oslabení ubránili.

Moučka se obtočil kolem branky Bílých hvězd, ale Dostál byl u své tyčky včas. Zubři se dočkali snížení. Bomba Roberta Černého zapadla přesně pod horní tyč, a utkání se tak zdramatizovalo. Horácká Slavia mohla oplatit stejnou mincí, ale na poslední chvíli zabránil vstřelené brance jeden z přerovských obránců. Havránek obdržel za faul loktem dvě minuty. Zubři ovšem dobře bránili, a skóre zápasu tak zůstávalo neměnné. Přerov chtěl v závěrečných minutách dosáhnout vyrovnání, ale recept na brankáře Dostála už nenašel.

V následujících domluvených nájezdech skórovali jen Zubři a vyhráli je v poměru 0:2.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC ZUBR Přerov 3:2

Branky a nahrávky: 27. Malec (Král, Nedbal), 33. Kusko (Bilčík, Raška), 34. Král (Paták, Ferda) – 22. Sikora (Novotný), 45. Černý. Rozhodčí: Pokorný, Ondráček. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 264. Střely na branku: 28:17. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Bilčík, Furch, Brož, Nedbal, V. Čejka, Čermák, Kučera, Hort – Kusko, J. Čejka, Raška – Vodný, Havlát, Nedvídek – Malec, Paták, Král – Ferda, Jurnečka, Nejedlý
HC ZUBR Přerov: Šurý (34. Klimeš) – Pala, Havránek, Zbořil, Novotný, Padrnos, Černý, Pohl – Doležal, Sýkora, Rachůnek – Moučka, Pšurný, Sikora – Procházka, Navrátil, Goiš – Mašín, Hejcman, Indrák

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz