Poslední přípravný duel Komety s Chabarovskem rozhodly přesilovky

(Aktualizováno před )

Kometa má za sebou poslední přípravný duel před startem Ligy mistrů. Doma přivítala ruský Amur Chabarovsk, se kterým odehrála do poloviny utkání vyrovnaný zápas, poté však rozhodovaly přesilovky. Zatímco domácí je nezužitkovali, soupeř je dokázal gólově zhodnotit. Kometě se zadařilo alespoň v nájezdech, kdy zásluhou Alexe Malleta a Lukáše Kašpara zvítězila 2:1.

Do posledního přípravného duelu vyrukovala Kometa mimo jiné v sestavě s útočníkem Lukášem Kašparem, který si v modrobílém odbyl svou premiéru. Skóre duelu otevřel ruský celek, když ve druhé minutě dostal přihrávku mezi kruhy Vjačeslav Ušenin a jeho rána zamířila do šibenice – 0:1. Kometa následně hrála přesilovku, při níž se sice vyrovnání nedočkala, to však přišlo netradičně v oslabení. Martin Dočekal ukořistil puk, rychle se obtočil kolem branky a zametl jej k tyči za Kašíkův beton – 1:1. Domácí v polovině třetiny skóre otočili, Holíkův zásah ale nebyl pro postavení útočícího hráče v brankovišti uznán. Na druhé straně zahrozil vzápětí Bereštěnikov, jeho střele ale stále v cestě tyč. Svižná první třetina další šance, ani branky nepřinesla, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Prostřední část hry začala podstatně opatrněji, Brňané svou přesilovku nezužitkovali. To na druhé straně hosté z východu Ruska dostali k dispozici dvojnásobnou početní převahu a tu využít dokázali. Zohorna poslal mezi kruhy žabičku Alexanderu Gorškovi a ten z první trefil nad rameno Langhamera – 1:2. A v polovině zápasu hosté svůj náskok zdvojnásbili. Igor Ruděnkov pláchl obraně po pravém křídle, dostal se před branku a zakončil přesně mezi ruky a tělo domácího strážce svatyně – 1:3. Hosty dvě vstřelené branky nakoply, opět vybojovali přesilovku a tu znovu zužitkovali. Alexander Gorškov dostal tentokrát nabito na levý kruh, odkud z první trefil opět nad Langhamerovu ruku. Druhá část vyšla lépe hostům, kteří vedli 4:1.

Kometa hrála zkraje třetí periody dlouho přesilovku o dvou mužích. Střelecky byl na levém kruhu aktivní zejména Američan Mueller, ani jeden z jeho projektilů ale do sítě nezapadl. Po skončení přesilovky se navíc páté branky dočkal Amur. Arťjom Železkov našlápl na levé straně hřiště a přesnou ranou zamířil ke vzdálenější tyči, čímž upravil na 1:5. Domácí mohli odpovědět díky průniku Susse, ten ale z bekhendu mířil jen do postoje brankáře Alikina, jenž pro třetí část vystřídal Kašíka. Téměř pětitisícová návštěva i za nepříznivého stavu hnala modrobílé kupředu. V samém závěru hrála Kometa další přesilovku 5 na 3, a v ní nabil Mikuš na kruh Horkému, ale prudká rána těsně minula levý horní roh.

Po skončení duelu, který hosté vyhráli 5:1, následovaly již tradičně samostatné nájezdy s pěti exekutory na obou stranách. V nájezdech hosté po třech sériích vedli, ale Kometa skóre díky povedeným nájezdům Alexe Malleta a Lukáše Kašpara otočila, a vyhrála 2:1.

HC Kometa Brno – Amur Chabarovsk 1:5

Branky a nahrávky: 8. Dočekal (Köhler) – 2. Ušenin (Zohorna), 28. Gorškov (Zohorna, Kolář), 31. Ruděnkov, 36. Gorškov (Jordán, Ušenin), 47. Ušinin (Ruděnkov). Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Polák, Rampír. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4662. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
HC Kometa Brno: Langhammer – Mikuš, Němec, Barinka, Kowalczyk, Malec, Bartejs, Kučeřík – Novák, Zaťovič, Holík, Mueller, Horký, Hruška, Kašpar, Süss, Nahodil, Mallet, Dočekal, Střondala, Köhler.
Amur Chabarovsk: Kašík (od 41. Alikin) – Vorobjov, Glazkov, Kolář (C), Turbin, Jordán, Kondratěv, Kuzmin, Žuravljov, Kamalov – Veličkin, Gorčakov, Nazarov, Golubjev, Bereštěnikov, Dedunov, Kuzněcov, Rudenkov, Želežkov, Ušenin, Zohorna, Gizdatullin, Potěčkín.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz