Poškozený měl u karty PIN, zlodějka vybrala 80 tisíc Kč

Z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádež hrozí trest cizince (22). Žena měla v měsíci únoru a březnu chodit v Horním Slavkově na návštěvy ke svému známému. Během jedné z návštěv pak měla poškozenému odcizit z bundy platební kartu a tou vybrat postupně finanční hotovost kolem 80 tisíc korun. Cizince se výběry z bankomatů podařily pro to, že poškozený měl u platební karty uložen lístek, na kterém byl PIN kód napsaný.

V případě prokázání viny hrozí dvaadvacetileté ženě trest odnětí svobody až na pět let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak