Posílí Vítkovice česká hvězda z NHL?

V plné letní přípravě jsou hokejisté Vítkovic. Tomuto ostravskému týmu se loňský rok povedl tak napůl. Skvělé čtvrté místo po základní části pak už nedokázal v play-off přetavit v lepší úspěch. Ve čtvrtfinále vypadl jednoznačně 0:4 na zápasy s pozdějším mistrem z Brna.

K velkým změnám v kádru by dojít nemělo. I na postu hlavního trenéra zůstává Jakub Petr, který je zároveň generálním manažerem klubu. “Po minulé sezoně jsme ani neměli důvod dělat nějaké dramatické změny, samozřejmě pokud k tomu nejsme dotlačeni faktem, že přijde zajímavá nabídka ze zahraničí pro některého z hráčů,” říká Petr.
Ve Vítkovicích už nebudou nadále pokračovat útočník Petr Kolouch a obránce karol Sloboda, s čímž se počítalo. Avšak s trochu nečekaným odchodem se teď musí ostravský klub vyrovnat v případě Lukáše Kloka, který odchází do Slovanu Bratislava hrající KHL. “Je to logicky jeho další posun v kariéře. Ve smlouvě měl klauzuli, která jeho odchod v případě zájmu ze zahraničí umožňovala. Je to odchovanec, já osobně jsem jej měl v týmech už od mládeže. My rozhodně nechceme bránit dalšímu posunu v jeho kariéře.

Trochu nejistá situace je v tuto chvíli u brankáře Patrika Bartošáka. Loňská sezona mu vyšla náramně, a proto se spekulovalo o jeho odchodu do zahraničí. “Stávající situace se má tak, že Patrik Bartošák s námi absolvuje soustředění v Tatrách, stejně jako všechny předešlé fáze letní přípravy. Poctivě se připravuje a trénuje,” podotýká k tomuto tématu Jakub Petr.

Logicky když hráči odchází, musí je někdo nahradit. Do Vítkovic přicházejí obránce de la Rose a útočník Schleiss. “Tyto hráče jsme dlouhodobě sledovali. Honzu Schleisse znám z působení u národního týmu. Znám jej typologicky a už pro něj máme připravenu roli v týmu, která by mu měla odpovídat a nám opět pomoci.”

Zajímavou posilou se možná stane (i když to asi není moc pravděpodobné) Radim Polák, dlouholetý hráč NHL a reprezentace, který čeká na novou smlouvu. “Já k tomu v těchto dnech mohu říci jen to, že platí, co řekl. Tedy že vzhledem k jeho věku, zkušenostem i kvalitám stojí hodně o to, aby odehrál ještě minimálně sezonu v NHL. Ale samozřejmě je tam ještě varianta, že v případě neúspěchu jednání v NHL by se vrátil do české extraligy a do našeho regionu,” říká trenér a generální manažer v jedné osobě.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient