Search
Close this search box.

Poruba postupuje do WSM ligy

Zatímco o dvě místa v extralize se stále svádí urputné boje, o tom, kdo si o soutěž polepší a bude příští rok hrát WSM ligu, je již rozhodnuto. WSM liga se po tři ročníky rozšíří o jednoho zástupce, aniž by týmy padaly o soutěž níž. Pro sezonu 2018/2019 si vstupenku do druhé nejvyšší soutěže v České Republice vybojoval tým HC RT Torax Poruba.

Poruba se před letošní sezonou netajila ambicemi hrát nejvyšší soutěž v sousedním Polsku. Po krachu jednání se zástupci polských klubů, svou snahu upnula na postup do WSM ligy.

Letošní kvalifikace měla jasné dva favority. Porubu a Havl. Brod, kterému minulou sezonu utekl postup o pouhé skóre se Vsetínem. Rčení: Do jedné řeky dvakrát nevstoupíš…bude nejspíš na dlouhou dobu na Vysočině zakázané téma. Letos se opět rozhodovalo v posledním utkání a s mírnou výhodou do něho šli ostravští hokejisté. Těm stačila remíza nebo i prohra o jednu branku. Utkání se v havlíčkobrodské Kotlině odehrálo před zaplněnými tribunami a ve třetí třetině se domácí ujali vedení o dvě branky, zásluhou výborně hrající první pětky a drželi tak postup ve svých rukou. Ostravští hokejisté však nesložili zbraně a Jiří Zdeněk vstřelil v 52.minutě branku na 2:3 a zajistil tak Porubě postup do první ligy.

Poruba po celou sezonu podávala týmové výkony, podpořené kvalitní ofenzivou. Nejvíce se dařilo Vladimíru Lukovi (29+29), Jiřímu Zdeňkovi (20+25) a Josefu Fojtíkovi (19+18). V play-off zůročilo své extraligové zkušenosti bratrské duo Jan a Tomáš Káňové, kteří střelecky táhli tým v těch nejtěžších chvílích. V obraně vyčníval Marek Kaluža (5+17) a Michael Janota (6+15). V brance se střídali Hynek Kůdela (91,95%) a Andreas Kubáň (91,86%).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient