Search
Close this search box.

Porodnice v Hořovicích zvyšuje komfort rodiček

Hořovická porodnice disponuje od letošního srpna telemetrickým kardiotokografem, zařízením, které umožňuje monitoraci plodu na dálku. V praxi to znamená, že se rodičky mohou během toho vyšetření volně pohybovat.

„Zvláštnost nového telemetrického kardiotokografu spočívá v tom, že umožňuje monitorovat srdeční akci plodu na dálku. Vyšetření probíhá tak, že rodička má sondy na břiše, ale může se s nimi volně pohybovat, což pro ni jistě představuje mnohem větší komfort během první doby porodní,“ konstatuje MUDr. Tereza Hubová, lékařka gynekologicko-porodnického oddělení. „S běžným kardiotokografem je vyžadována poloha v klidovém režimu na zádech. Kardiotokografie zobrazuje aktivitu dělohy a tepovou frekvenci plodu. Provádí se při příchodu rodičky na porodní sál a poté následně v průběhu porodu. Je nebolestivá, nevyžaduje předchozí přípravu a nemá žádné vedlejší účinky ani na rodičku ani na plod,“ doplňuje hořovická lékařka.

Kardiotokografie je jinak běžná vyšetřovací metoda. Porodníkům pomocí elektrod připevněných na břicho umožňuje sledovat kontrakce a měřit ozvy plodu u těhotné ženy. Toto vyšetření se provádí opakovaně u těhotných žen od 36. týdne těhotenství. Rodičky s tímto vyšetřením se běžně setkávají nejen při porodu, ale i při předporodních vyšetření. Přístroj informaci zpracovává a zapisuje v podobě křivky na papír nebo na obrazovku. Získaná křivka má charakteristický vzhled, z nějž zkušený lékař snadno pozná, jaké jsou základní životní funkce miminka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient