Poradna Hořec se přestěhovala do novostavby Fakultní nemocnice Olomouc

(Aktualizováno před )

Památku zesnulých – svátek, kdy pozůstalí vzpomínají na své zemřelé příbuzné a přátele – si již tradičně připomínají i ve Fakultní nemocnici Olomouc. Tamější Poradna Hořec, v níž poradci pro pozůstalé z řad nemocničních kaplanů poskytují psychosociální podporu a pomoc nemocným, jejich blízkým nebo pozůstalým, pořádá v pátek 2.listopadu od 13 do 17 hodin den otevřených dveří a tradiční setkání nazvané Vzpomínat s láskou. Letošní shromáždění tak bude mít nejen pietní, nýbrž i komorně slavnostní charakter. Poradna Hořec totiž poprvé veřejnosti představí své nové prostory, které získala v nedávno otevřené budově Y, tedy sídle II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické.

Slavnostní zahájení se uskuteční ve 13 hodin v novém sídle Poradny Hořec v přízemí budovy Y. O hodinu později se příchozí a hosté přemístí k nemocniční kapli v chirurgickém monobloku v budově A, kde své služby představí nemocniční kaplani. V 15.30 hodin se před kaplí uskuteční tradiční vzpomínkové setkání na zemřelé, jehož součástí kromě úvodního slova a krátkého zamyšlení bude varhanní preludium, četba krátkého textu a rozžíhání svící za zesnulé. Od 16.15 do 17 hodin si pak zájemci budou moci prohlédnout nové prostory Poradny Hořec v budově Y.

Dosavadní umístění Poradny Hořec v budově Franze Josefa bylo od počátku chápáno jako dočasné. Aktuální přestěhování do nové budovy Y přinese klientům větší komfort, jednodušší dostupnost (včetně bezbariérového přístupu), širší zázemí v okolí poradny (posluchárny, sociální zařízení) včetně blízké pietní místnosti. Zůstanou zachovány otevírací hodiny (v pondělí od 10 do 12.30 a ve středu od 15 do 17 hodin), po předchozí domluvě (na telefonu nemocničních kaplanů 733 789 731, mailem poradna.horec@gmail.com či na chatu na facebookovém profilu Poradny Hořec) je možné setkat se i jindy.

Poradna Hořec funguje ve Fakultní nemocnici Olomouc od roku 2015. Nemocniční kaplani zde poskytují bezplatné pastorační poradenství, psychosociální podporu a doprovázení v prožívání obtížných situací souvisejících s nemocí nebo ztrátou blízkého. Ze sedmi nemocničních kaplanů jsou tři zároveň certifikovanými poradci pro pozůstalé.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz