Pořád je před námi štreka, uvědomuje si po vítězství v Litvínově David Tůma

V první třetině otevřel David Tůma neuvěřitelně přesnou trefou skóre zápasu proti Litvínovu, ale z vedení se Rytíři radovali pouhých 27 vteřin. Rozhodnutí a první venkovní výhru obstaral až v závěrečném dějství v úniku Adam Kubík. Jeho branku ale dlouhou dobu řešil hlavní rozhodčí s kolegou u videa. „Nevím, proč se to řešilo u videa. Podle mě to byl jasný gól,“ měl jasno autor prvního zásahu.

Vybojovali jste první venkovní vítězství. Jaké jsou pocity?

Jsme rádi. Doma jsme byli lepší a prohráli jsme, tady jsme byli horší a vyhráli jsme. Pořád jsme ve hře, máme důležité tři body a konečně jsme vyhráli venku.

V Litvínově jsi otevřel skóre zápasu a byla to opravdu luxusní střela. Mířil jsi tam takhle?

Samozřejmě. Viděl jsem, že mám chvíli čas, tak jsem chtěl střílet nahoru křížem. Naštěstí jsem to trefil.

Rozhodčí ve třetí třetině dlouhou dobu řešil s kolegou u videa náš druhý gól. Věřil jsi, že ho uzná?

Tam nebylo co řešit. Pety (brankář Michael Petrásek – pozn. autora) vyrazil branku nohou, když dělal zákrok. Podle mě to byl jasný gól. Nevím, proč se to řešilo u videa.

Na konci přišel ostrý zákrok na Davida Šticha, který odešel zakrvácený do kabiny. Jak jsi to viděl?

Když zůstal ležet a pak odešel s rozseknutým čelem, tak to nevypadalo vůbec dobře. Na Džegra to byl celkem podobný zákrok. Musí to ale posoudit rozhodčí, já nevím, jaká jsou pravidla.

Díky zisku tří bodů jsme dokonce bodově vyrovnaní s druhým místem…

Pořád je za námi jen půlka a všechno je jen o bod. Ve hře je ještě hodně bodů a budeme se o ně mlátit ještě hodně dlouho.

Jakub Strnad říkal po posledním zápase, že by to chtělo udělat nějakou bodovou sérii. Může být tohle její začátek?

Jak už jsem říkal posledně, musíme přidávat bod k bodu a uvidíme, jak to bude na konci. Věřím, že na to máme, ale hlavně musíme hrát pořád jako tým. Musíme se připravit na Jihlavu a neřešit, co bude dál.

Do baráže jsme vstupovali jako outsider. Ukázali jsme už všem, že nejsme jen do počtu?

Určitě. Ukázali jsme, že se s námi musí počítat. S tím jsme do baráže i šli. Nechtěli jsme to jen odehrát, abychom si vyzkoušeli baráž a šli pryč.

V úterý míříme do Jihlavy. S čím do toho půjdeme?

S tím samým, s čím jsme přijeli sem – udělat nějaké body. V Jihlavě to bude hrozně moc těžké, Jihlava hraje doma výborně. Musíme zůstat nohami na zemi. Jsme v půlce a pořád je před námi štreka.

V Litvínově vás hnala početná skupina fanoušků. Jak jsi to vnímal?

Fanoušci byli výborní! Hlavně byli hodně slyšet. Na konci jsme si to s nimi pořádně užili. Jsem rád, že neodjížděli naštvaní. Doufám, že spokojení byli i oni.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.