Pomůžou Kanaďané českému týmu k medaili z domácího MS?

Za několik měsíců se v České republice uskuteční mistrovství světa v softbale. Naše reprezentace by ráda na domácím šampionátu uspěla a rozhodla se, že pro to udělá všechno.

Je ke cti českých softbalistů, že se nestydí říci, že mají ve své hře slabiny a chtějí s tím něco dělat. A proto do naší nejvyšší soutěže přichází šest špičkových nadhazovačů, díky kterým si naši reprezentanti budou moci vylepšit své dovednosti. A nejenom v nadhozu.

Extraligová softbalová sezona u nás začíná tento víkend, ale už minulý týden mohli diváci v rámci Memoriálu Radka Štěpánka shlédnout sportovní umění zmíněných šesti zahraničních hráčů – Zachary Pierce (Kanada) – Locos Břeclav, Clayton Robinson (Kanada) – Beavers Chomutov, Steven Normand (Kanada) – Tempo Praha, Jordan Noftall (Kanada)
– Eagles Praha, Harrison Pudner (Austrálie) – Hippos Havlíčkův Brod a Martin González (Argentina) – Painbusters Most.

„Nic takového dříve nebylo. O účast v projektu projevilo zájem zhruba dvacet hráčů, mimo jiné z Botswany, Nového Zélandu a Kanady. Po konzultaci s trenéry bylo vytipováno několik vhodných zájemců,“ prohlásil reprezentační trenér Jakub Kopřiva.

Česká republika už v dřívějších letech hostila ME v softbalu jak mužů, tak žen. To že se bude mistrovství světa konat v Česku je velký úspěch, protože dosud v historii světových šampionátů se v Evropě nekonalo. „Podařilo se nám USA přesvědčit, že je dobré přivést MS poprvé v historii na evropský kontinent. Chceme ukázat celému světu, že umíme pořádat světové akce a pevně věřím, že to bude mistrovství světa, které se zapíše do dějin jako jedno z nejlepších,“ říká předseda českého softbalového svazu Gabriel Waage a připomněl tak říjnový softbalový a baseballový kongres v USA.

Nejlepším umístěním mužské reprezentace České republiky na MS bylo 6. místo v roce 2000. Vloni se Česku podařilo obhájit evropský titul.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!