Search
Close this search box.

Pomůžou Kanaďané českému týmu k medaili z domácího MS?

Za několik měsíců se v České republice uskuteční mistrovství světa v softbale. Naše reprezentace by ráda na domácím šampionátu uspěla a rozhodla se, že pro to udělá všechno.

Je ke cti českých softbalistů, že se nestydí říci, že mají ve své hře slabiny a chtějí s tím něco dělat. A proto do naší nejvyšší soutěže přichází šest špičkových nadhazovačů, díky kterým si naši reprezentanti budou moci vylepšit své dovednosti. A nejenom v nadhozu.

Extraligová softbalová sezona u nás začíná tento víkend, ale už minulý týden mohli diváci v rámci Memoriálu Radka Štěpánka shlédnout sportovní umění zmíněných šesti zahraničních hráčů – Zachary Pierce (Kanada) – Locos Břeclav, Clayton Robinson (Kanada) – Beavers Chomutov, Steven Normand (Kanada) – Tempo Praha, Jordan Noftall (Kanada)
– Eagles Praha, Harrison Pudner (Austrálie) – Hippos Havlíčkův Brod a Martin González (Argentina) – Painbusters Most.

„Nic takového dříve nebylo. O účast v projektu projevilo zájem zhruba dvacet hráčů, mimo jiné z Botswany, Nového Zélandu a Kanady. Po konzultaci s trenéry bylo vytipováno několik vhodných zájemců,“ prohlásil reprezentační trenér Jakub Kopřiva.

Česká republika už v dřívějších letech hostila ME v softbalu jak mužů, tak žen. To že se bude mistrovství světa konat v Česku je velký úspěch, protože dosud v historii světových šampionátů se v Evropě nekonalo. „Podařilo se nám USA přesvědčit, že je dobré přivést MS poprvé v historii na evropský kontinent. Chceme ukázat celému světu, že umíme pořádat světové akce a pevně věřím, že to bude mistrovství světa, které se zapíše do dějin jako jedno z nejlepších,“ říká předseda českého softbalového svazu Gabriel Waage a připomněl tak říjnový softbalový a baseballový kongres v USA.

Nejlepším umístěním mužské reprezentace České republiky na MS bylo 6. místo v roce 2000. Vloni se Česku podařilo obhájit evropský titul.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient