Pomůže Démonkám domácí prostředí do čela tabulky?

Už není mnoho sportů, v kterém by se neangažovaly i ženy. Už bereme se samozřejmostí, že hrají hokej, boxují či skáčou na lyžích. Anebo se věnují futsalu. Ale ne jen tak pro zábavu, ale regulérně v mistrovské soutěži.

Letošní ročník ženské futsalové ligy (je rozdělena na východ a západ) má za sebou první turnaje, v kterém si každý tým odehrál čtyři zápasy. V západní, české, skupině jsou zatím na prvním místě futsalistky Interobalu Plzeň, ale jen o skóre před Démonkami Česká Lípa, které se spoléhají na tradiční střelkyni Denisu Skálovou. Ta v prvním turnaji vstřelila devět branek. Avšak tento tým není jenom o jedné hráčce. Každá Démonka přispívá svým dílem, a i proto se jim povedl první turnaj v Liberci.

A právě v České Lípě se ve Sportovní hale nyní v neděli 9. prosince uskuteční další turnaj sezony. Českolipské futsalistky, které se vrátily do soutěže po roční pauze, mají opět velké ambice. „Jelikož je nový systém hry a jsou i jiné týmy, tak jsme vstoupily samozřejmě do soutěže s respektem. Na druhou stranu do toho dáme maximum a samozřejmě budeme bojovat o prvenství,“ říká odhodlaně hrající vedoucí týmu Alena Svobodová.

Nejenom ona, ale i její spoluhráčky věří, že domácí prostředí jim pomůže k zisku dalších bodů a třeba i poskočení na první příčku. I když je pravda, že tím, že českolipské futsalistky netrénují ve velké hale, kde se budou zápasy hrát, tak zas tak velká výhoda to pro ně nemusí být. „Naše domácí prostředí je pro nás vesměs stejné jako kdekoli jinde. Tím že nemáme možnost ve víceúčelové hale mít ani jeden trénink, tak to pro nás nehraje žádnou roli,“ podotýká Svobodová, která dříve hrávala velký fotbal např. i v Německu, stejně jako další čtyři její spoluhráčky – Svobodová L., Kovářová, Kovačovičová a Chapská. „Trénujeme v malé školní tělocvičně a to pro nás bohužel není úplně velkým přínosem. Takže důležitost tam nehraje žádnou roli.“

Absence možnosti trénovat ve sportovní hale by však mohli kompenzovat fanoušci, kteří by přišli tuto neděli českolipské futsalistky podpořit a jak už bylo řečeno pomoci jim udržet v popředí tabulky. „Doufám, že fanoušci nás navštíví a vyčaruji dobrou atmosféru a my se budeme snažit ukázat pěkný futsal,“ dodává Alena Svobodová.

Démonky nastoupí nejdříve proti Liberci (10:00), pak je v 11:45 čeká prestižní utkání s vedoucím týmem z Plzně, následuje zápas s Kadaní (13:30) a na závěr přijde duel proti Black Bridge Praha (15:15).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient