Search
Close this search box.

Polička investuje do oprav umělecké školy

Záměrem projektu, na který je vyčleněno v rozpočtu města 7,9 mil. Kč, je zateplení pláště budovy včetně výměny stávajících oken a dveří. V rámci zateplení je řešený i dlouhodobý problém s vlhkostí v původní části budovy, a to podřezáním zdiva a vložením nové hydroizolace v celém přízemí. Na to navazuje zhotovení nových podlah, úpravy otopného systému a rekonstrukce hygienického zázemí v přízemí a také úprava hudebního sálku tak, aby vznikl prostor pro účinkující při školních koncertech. Zároveň se do sálku a 2 učeben pro skupinovou výuku instaluje vzduchotechnika. Nově fasády budou upravené v souvislosti s instalací venkovních žaluzií.

„Práce v interiéru probíhaly v době letních prázdnin, výuka by se tedy měla, s mírným omezením na počátku září opět rozběhnout naplno. Venkovní práce budou pokračovat i v podzimních měsících. Hotovo bude v listopadu letošního roku,“ komentuje průběh prací Ing. Květa Vomočilová vedoucí odboru školství MěÚ.

Projekt je realizovaný za finančního přispění evropských dotací z Operačního programu Životní prostředí ve výši 2,1 mil. Kč.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient