Polička investuje do oprav umělecké školy

Záměrem projektu, na který je vyčleněno v rozpočtu města 7,9 mil. Kč, je zateplení pláště budovy včetně výměny stávajících oken a dveří. V rámci zateplení je řešený i dlouhodobý problém s vlhkostí v původní části budovy, a to podřezáním zdiva a vložením nové hydroizolace v celém přízemí. Na to navazuje zhotovení nových podlah, úpravy otopného systému a rekonstrukce hygienického zázemí v přízemí a také úprava hudebního sálku tak, aby vznikl prostor pro účinkující při školních koncertech. Zároveň se do sálku a 2 učeben pro skupinovou výuku instaluje vzduchotechnika. Nově fasády budou upravené v souvislosti s instalací venkovních žaluzií.

„Práce v interiéru probíhaly v době letních prázdnin, výuka by se tedy měla, s mírným omezením na počátku září opět rozběhnout naplno. Venkovní práce budou pokračovat i v podzimních měsících. Hotovo bude v listopadu letošního roku,“ komentuje průběh prací Ing. Květa Vomočilová vedoucí odboru školství MěÚ.

Projekt je realizovaný za finančního přispění evropských dotací z Operačního programu Životní prostředí ve výši 2,1 mil. Kč.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.