Policistům někdo poslal video s medvědem u silnice, bylo zfalšované

Policisté dnes odpoledne obdrželi video s medvědem údajně sedícím u silnice v Dolních Břežanech. Ukázalo se, že se jedná o podvrh. Policie to oznámila na svém twitterovém účtu.

Policisté dnes odpoledne obdrželi video s medvědem údajně sedícím u silnice v Dolních Břežanech. Ukázalo se, že se jedná o podvrh. Policie to oznámila na svém twitterovém účtu.

Záběry z videa.

Po šelmě začal pátrat i vrtulník, současně však začali policisté prověřovat i původ videa. Jak se ukázalo, bylo falešné a neznámý vtipálek je nyní pachatel podezřelý ze šíření poplašné zprávy. Video se k policistům dostalo oklikou, přes obecní úřad v Černošicích, odtamtud na odbor krizového řízení pražského magistrátu.

Odpoledne policisté v rámci pátrání uzavřeli i silnici mezi Dolními Břežanami a Zbraslaví. Když prošli celé břežanské údolí i místa údajného výskytu společně s odborníkem na medvědy, porovnali krajinu s videem, došli závěru, že jde o tzv. fakenews. Medvěd byl podle chovatele Tomáše Machače navíc kojící samice, což je v tuto dobu v tomto místě prakticky nemoźné.

Úvodní foto: Robert Balog

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.