Search
Close this search box.

Policistky a kynologové zavítali mezi děti do škol

Policistky oddělení tisku a prevence ve spolupráci s policisty skupiny kynologie a příslušných obvodních oddělení navštívily v kladenském okrese několik mateřských škol v rámci preventivní činnosti.

První preventivní akce tohoto charakteru se uskutečnila pro děti z Mateřské školy v Kladně, ve Vodárenské ulici. Další besedu s preventivním programem většího rozsahu policisté uspořádali pro děti z Mateřské i Základní školy obce Velké Přítočno. Kladenští policisté v rámci spolupráce s pracovnicí oddělení tisku a prevence okresu Rakovník navštívili i žáčky Mateřské školy v obci Řevničov na Rakovnicku, kde proběhla beseda taktéž se zajímavými policejními ukázkami a předáním preventivních informací.

V průběhu připraveného programu ve všech mateřských a základních školkách, které policisté územního odboru Kladno uspořádali v rámci preventivních akcí pro děti, měli malí předškoláci, ale i žáci prvního stupně možnost si prohlédnout služební vozidlo a výzbroj používanou policejními hlídkami ve službě. Dále také výstroj pořádkové jednotky včetně protiúderového kompletu a helmy s ochranným štítem, což si mohly i vyzkoušet. Policisté ze skupiny kynologie se svými čtyřnohými pomocníky připravili pro děti výcvik služebních psů formou poslušnosti, vypátrání ukrytých předmětů a simulované zadržení pachatele. Policistky z oddělení tisku a prevence vždy s dětmi zopakovaly základní informace o dopravní výchově. Dále děti seznámily s různými nebezpečnými situacemi, s kterými by se mohly setkat nejen v průběhu prázdnin. Jednalo se o informace, jak se mají zachovat, kdyby je například oslovila cizí osoba na hřišti nebo na ulici, o otevírání dveří jakmile zazvoní zvonek, o nasedání do vozidel k cizím osobám, o přebírání cukrovinek nebo dárků od neznámého člověka. Další upozornění byla i o tom, jak mají zareagovat, když potkají volně se pohybujícího psa a nebo jiné zvíře a jak se mají bezpečně chovat při koupání v bazénu nebo ve velkých vodních plochách.

Malí i velcí školáci se do besedování zapojovali s velkým nadšením a mnohdy i zvídavými dotazy. Největší ohlasy však jako vždy měli služební psi při výcviku. Děti svojí pozorností a nadšením sledovaly celý program a preventivní činnost byla ze strany vedení mateřských a základních škol hodnocena velmi kladně. Policisté touto preventivní činností v průběhu těchto tří besed oslovili přes dvě stě dětí.

Před ukončením školního roku policisté navštíví ještě několik předem objednaných školních zařízeních s preventivním programem pro žáky základních i mateřských škol na území kladenského okresu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient