Search
Close this search box.

Policisté zajistili výrobce pervitinu

Policisté z oddělení obecné kriminality prověřují přechovávání a nedovolenou výrobu psychotropní látky. Na základě příkazu soudu policisté provedli dne 23. října letošního roku domovní prohlídku v bytě nacházejícím se v Klatovech. Uvedený byt užívá žena a muž. Policisté včera zajistili pětapadesátiletého muže a čtyřiatřicetiletou ženu z Klatov. Podezřelí byli zajištěni a převezeni na oddělení a po provedení úkonů propuštěni.

Při domovní prohlídce policisté zajistili bílou krystalickou látku o hmotnosti 5 g, předměty sloužící k výrobě pervitinu, chemikálie a větší množství sušiny rostlin konopí, jenž budou předány k dalšímu odbornému zkoumání.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, ze kterého je podezřelý muž a přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, kdy je podezřelá žena.

Podezřelý muž od počátku roku 2018 do současné doby v několika případech vyráběl pervitin, který užíval i prodával dalším osobám. Žena v bytě přechovávala pro vlastní potřebu sušinu rostlin konopí.

Podle trestního zákoníku:

1/ Kdo neoprávněně vyrobí, doveze, vyveze, proveze, nabídne, zprostředkuje, prodá nebo jinak jinému opatření nebo pro jiného přechovává omamnou nebo psychotropní látku, přípravek obsahující omamnou nebo psychotropní látku, prekursor nebo jed, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem.

2/ Kdo neoprávněně pro vlastní potřebu přechovává v množství větším než malém omamnou látku konopí, pryskyřici z konopí nebo psychotropní látku obsahující jakýkoli tetrahydrokanabinol, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient