Policisté zajistili výrobce pervitinu

Policisté z oddělení obecné kriminality prověřují přechovávání a nedovolenou výrobu psychotropní látky. Na základě příkazu soudu policisté provedli dne 23. října letošního roku domovní prohlídku v bytě nacházejícím se v Klatovech. Uvedený byt užívá žena a muž. Policisté včera zajistili pětapadesátiletého muže a čtyřiatřicetiletou ženu z Klatov. Podezřelí byli zajištěni a převezeni na oddělení a po provedení úkonů propuštěni.

Při domovní prohlídce policisté zajistili bílou krystalickou látku o hmotnosti 5 g, předměty sloužící k výrobě pervitinu, chemikálie a větší množství sušiny rostlin konopí, jenž budou předány k dalšímu odbornému zkoumání.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, ze kterého je podezřelý muž a přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, kdy je podezřelá žena.

Podezřelý muž od počátku roku 2018 do současné doby v několika případech vyráběl pervitin, který užíval i prodával dalším osobám. Žena v bytě přechovávala pro vlastní potřebu sušinu rostlin konopí.

Podle trestního zákoníku:

1/ Kdo neoprávněně vyrobí, doveze, vyveze, proveze, nabídne, zprostředkuje, prodá nebo jinak jinému opatření nebo pro jiného přechovává omamnou nebo psychotropní látku, přípravek obsahující omamnou nebo psychotropní látku, prekursor nebo jed, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem.

2/ Kdo neoprávněně pro vlastní potřebu přechovává v množství větším než malém omamnou látku konopí, pryskyřici z konopí nebo psychotropní látku obsahující jakýkoli tetrahydrokanabinol, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.