Search
Close this search box.

Policisté zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže, mařil výkon úředního rozhodnutí

Policisté z obvodního oddělení v Havlíčkově Brodě zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže, kterého obvinili z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterého se dopustil tím, že řídil motorové vozidlo, ačkoliv to měl zakázané. K celé události došlo již 18. července okolo půl šesté odpoledne na silnici první třídy číslo 38 směrem od obce Štoky na Havlíčkův Brod. Tehdy ještě pětatřicetiletý muž po této komunikaci řídil osobní automobil Mercedes Benz a v obci Skřivánek byl zastaven a kontrolován policisty z obvodního oddělení Havlíčkův Brod.

Policisté následnou lustrací v dostupných policejních evidencích zjistili, že muž má na základě exekučního příkazu pozastaveno řidičské oprávnění pro všechny skupiny motorových vozidel. Z tohoto důvodu mu zakázali další jízdu, jelikož svou činností mařil výkon orgánu veřejné moci tím, že vykonával činnost, pro kterou mu bylo odňato příslušné oprávnění. V případě odsouzení tak muži za jeho jednání hrozí až dva roky ve vězení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient