Policisté zahájili stíhání muže, který havaroval se dvěma promile

Podezřelý muž 3. září v nočních hodinách řídil VW Golf ve směru od Třeboně, když 100 metrů před hranicemi okresu České Budějovice při projíždění levotočivé zatáčky pravděpodobně nevěnoval náležitou pozornost řízení a vyjel mimo komunikaci do silničního příkopu, kde narazil s vozidlem do stromu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, se kterým byl sanitou převezen do nemocnice.

Řidič se po výzvě policistů podrobil dechové zkoušce na alkohol, kdy mu ve dvě hodiny byla naměřena hodnota nejméně 2 promile alkoholu v dechu. Na automobilu VW Golf vznikla škoda nejméně 50 000 korun. Dopravní policisté z J.Hradce přečin ohrožení pod vlivem návykové látky řádně zadokumentovali.

Včera převzal řidič, jenž se posilnil alkoholem před jízdou, sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.