Policisté zadrželi zfetovaného cizince, který řídil kradené auto

Včera před devátou hodinou ráno upozornil policisty jeden z řidičů prostřednictvím tísňové linky 158 na vozidlo BMW, jehož šofér svou jízdou v protisměru a kličkováním na úseku mezi Stráží pod Ralskem a Jablonným v Podještědí ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Vyslaná policejní hlídka ho objevila v Jablonném v Podještědí v ulici U Stadionu, kde mu zablokovala jízdní dráhu služebním vozidlem se zapnutým výstražným zařízením s nápisem STOP POLICIE. Tímto manévrem řidiče BMW donutila zastavit. Policisté mu okamžitě nařídili vypnout motor, čehož se zdráhal uposlechnout a sahal po řadicí páce. Proto na nic nečekali a přes otevřené okénko mu motor vypnuli stisknutím startovacího tlačítka na palubní desce. Díky jejich profesionálnímu zásahu tím jeho jízda definitivně skončila v Jablonném v Podještědí.

Další vyšetřování ukázalo, že luxusní vůz v hodnotě 800 000 korun, který 34letý cizinec řídil, někdo ukradl v Rakousku. Zadržený muž se policistům prokázal cizím občanským průkazem, který je v jeho domovské zemi veden jako ztracený doklad totožnosti. Poté, co ho s touto skutečností konfrontovali a spojili se s cizineckou policií, vyšla jeho pravá identita najevo. Není jistě bez zajímavosti, že byl pod vlivem drog, což prokázal na místě provedený orientační test. Policisté ho zadrželi a dnes obvinili ze zločinu podílnictví, za který mu hrozí až šestiletý trest odnětí svobody. Vyšetřovatel navíc podal státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Chce tak zabránit tomu, aby se na svobodě trestnímu stíhání vyhýbal.

Na objasňování případu nyní spolupracují policisté z Českolipska s policisty z Rakouska, odkud drahé BMW zmizelo. To, zda bude cizinec vydán rakouským orgánům činným v trestním řízení, se obě strany teprve dohodnou. Vyšetřování je zatím na samém počátku.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz