Policisté zadrželi zdrogovaného řidiče, neměl ani řidičský průkaz

Minulý pátek krátce před půlnocí v obci Kostelec zastavila policejní hlídka řidiče ve vozidle tovární značky Škoda Felicia jedoucího ve směru na Nedažice. Poté co policisté ztotožnili dvacetiletého řidiče ze Stříbra, který při kontrole nepředložil žádný z dokladů předepsaných pro řízení a provoz vozidla, vyzvali ho k podrobení dechové zkoušky a testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Policisté při kontrole v dostupných evidencích zjistili, že muž doklad k řízení předložit nemohl, jelikož není držitelem žádného řidičského oprávnění.

Dechová zkouška byla negativní, ale test na návykové látky detekoval přítomnost na látku amfetaminy a cannabis. S ohledem na pozitivní test se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojené s odběrem krve. Jeho jednáním se nadále zabývají policisté obvodního oddělní Stříbro.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.