Policisté zadrželi trojici mužů, kteří se vloupali do prodejny s hudebními nástroji

V neděli 25. listopadu zasahovali policisté pohotovostní motorizované jednotky spolu s kolegy z místního oddělení Čakovice v okolí cukrovarnického rybníka v Čakovicích. Důvodem byl telefonát na linku 158, ve kterém pozorní občané upozornili na trojici mužů, kteří se vloupali do obchodu v ulici Za tratí v Praze 9. Podle oznámení si do připraveného nákupního košíku naložili několik krabic s hudebními nástroji a odešli směrem k nedalekému rybníku.

Hlídky začaly oblast postupně prohledávat a po chvíli zadržely prvního z podezřelých. Nepomohl mu ani pokus o útěk, při kterém rozbil jeden z hudebních nástrojů. Následně byli zadrženi i ostatní podezřelí, kteří se snažili schovat v přilehlých porostech v okolí rybníka.

Policisté na místě zjistili, že jeden z mužů se do prodejny vloupal již několik hodin před zadržením a následně se na místo opět vrátil i s kumpány. Předběžná škoda byla vyčíslena na několik desítek tisíc korun. Zadržení, ve věku od jednadvaceti do dvaatřiceti let, tak byli postupně předvedeni na nedalekou služebnu k provedení dalších úkonů.

Celá věc je v současné době prošetřována pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což jim v tomto případě hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Jeden ze zadržených není žádným nováčkem. Za obdobnou trestnou činnost stanul již několikrát před soudem. V listopadu letošního roku byl dokonce odsouzen k šesti měsícům nepodmíněně.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient