Search
Close this search box.

Policisté zadrželi trojici mužů, kteří se vloupali do prodejny s hudebními nástroji

V neděli 25. listopadu zasahovali policisté pohotovostní motorizované jednotky spolu s kolegy z místního oddělení Čakovice v okolí cukrovarnického rybníka v Čakovicích. Důvodem byl telefonát na linku 158, ve kterém pozorní občané upozornili na trojici mužů, kteří se vloupali do obchodu v ulici Za tratí v Praze 9. Podle oznámení si do připraveného nákupního košíku naložili několik krabic s hudebními nástroji a odešli směrem k nedalekému rybníku.

Hlídky začaly oblast postupně prohledávat a po chvíli zadržely prvního z podezřelých. Nepomohl mu ani pokus o útěk, při kterém rozbil jeden z hudebních nástrojů. Následně byli zadrženi i ostatní podezřelí, kteří se snažili schovat v přilehlých porostech v okolí rybníka.

Policisté na místě zjistili, že jeden z mužů se do prodejny vloupal již několik hodin před zadržením a následně se na místo opět vrátil i s kumpány. Předběžná škoda byla vyčíslena na několik desítek tisíc korun. Zadržení, ve věku od jednadvaceti do dvaatřiceti let, tak byli postupně předvedeni na nedalekou služebnu k provedení dalších úkonů.

Celá věc je v současné době prošetřována pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což jim v tomto případě hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Jeden ze zadržených není žádným nováčkem. Za obdobnou trestnou činnost stanul již několikrát před soudem. V listopadu letošního roku byl dokonce odsouzen k šesti měsícům nepodmíněně.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient