Search
Close this search box.

Policisté zadrželi dva Poláky, kteří na vlakovém nádraží okradli ženu při nastupování

V úterý 5. června po sedmé hodině ráno se podle zjištěných informací dva muži předem domluvili-při nastupování do vlaku jeden svým tělem ženu blokoval, druhý otevřel přední kapsu na batohu a vzal jí peněženku. Později paní zjistila, že nemá doklady, platební kartu a peníze.

Hned následující den (středa 6.6.) byli v nádražním vestibulu kontrolováni dva muži, kteří odpovídali popisu. Policisté muže identifikovali, jednalo se o dva Poláky ve věku 48 a 31 let. Lustrací policisté zjistili, že starší na našem území nemá co dělat. Obvodní soud Praha mu uložil trest vyhoštění z území České republiky na dobu neurčitou.

Ve čtvrtek 7. června oběma cizincům bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže formou spolupachatelství, přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Staršímu podezřelému nadto podezření ze spáchání přečinu maření úředního rozhodnutí a vykázání.

V pátek 8. června už byli oba cizinci odsouzeni. Čtyřicetiosmiletý Polák byl odsouzen k úhrnému trestu odnětí svobody v trvání deseti měsíčů, výkon tohoto trestu se podmíněně odkládá na zkušební dobu v trvání dvaceti měsíců.

Jednatřicetiletý Polák byl odsouzen k úhrnému trestu odnětí svobody v trvání pěti měsíců, výkon tohoto trestu se podmíněně odkládá na zkušební dobu v trvání šestnácti měsíců. Mladšímu z dvojice byl uložen trest vyhoštění z území České republiky na dobu jednoho roku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient